Czytasz wiadomości znalezione dla frazy: diecezja praska

Temat: Msza wszechczasów w diecezji warszawsko-praskiej?

Z tego co wiem, to np. w diecezji warszawskiej na liturgie Neo i komunię pod dwoma postaciami udzielił pozwolenia prymas Glemp, w warszawsko-praskiej Apb Głódź chyba też (tego na 100% nie wiem, bo nie moja diecezja).
Bez takiej zgodzy, Neo nie istniałoby w diecezji, doskonale Pan to wie.

Ja osobiście chciałbym znać powody odmowy indultu, po prostu. Bez żadnych podtekstów, chęci wyszydzenia ("my możemy, wy nie możecie").
Po prostu wiedzieć.
Czy to coś złego?

Źle jest wtedy, kiedy się domagamy publikacji czegoś, co nie dotyczy szerokiej publiczności. Co do prywatnych informacji o powodach odmowy - nie jestem członkiem diecezji praskiej ani adresatem odpowiedzi biskupa, dlatego nie do mnie powienien Pan zwracać się w tej sprawie.


Temat: Msza wszechczasów w diecezji warszawsko-praskiej?


Źle jest wtedy, kiedy się domagamy publikacji czegoś, co nie dotyczy szerokiej publiczności. Co do prywatnych informacji o powodach odmowy - nie jestem członkiem diecezji praskiej ani adresatem odpowiedzi biskupa, dlatego nie do mnie powienien Pan zwracać się w tej sprawie.


Źle jest teraz, gdy ktoś robi z tej sytuacji jakąś tajemnicę - a ktoś tu zarzucał "tajemniczość" DN...

Jasne, że rzecz nie dotyczy szerokiej publiczności (ale to forum odwiedzają akurat osoby zainteresowane również tym środowiskiem, nie tylko ich "członkowie". Czy z tego powodu, iż jestem "niezrzeszony" nie mam prawa po prostu poznać treści tego listu? Jeśli jest PRYWATNY i ktoś sobie nie życzy jego publikacji to rozumiem.
Jeśli jest inaczej, to dlaczego nie?


Temat: Diecezja
Przed 1945 można było spotkać się z tytulem Grossdechant" -Wielkiego Dziekana- tylko na Ziemi Kłodzkiej! Tytuł istnieje do tej pory i nosi go duszpasterz byłych mieszkańców tych ziem .
Sam tytuł „Grossdechant” ma swe korzenie w okresie rządów pruskich na Śląsku, które w 1810 roku starały się Hrabstwo Kłodzko oderwać od kościelnej przynależności do arcybiskupstwa praskiego. Mimo usilnych starań, nie udało się to. Tytuł ,jedyny w swoim rodzaju, w kościele katolickim, pozostał! W 1920 roku hrabstwo kłodzkie zostało podniesione do rangi wikariatu generalnego, a „wielki dziekan” jako kapłan odpowiedzialny przed „Pragą” był również generalnym wikariuszem pruskiej części archidiecezji praskiej wchodząc tym samym w skład niemieckiej Konferencji Biskupów.
Zagmatwana sytuacja polityczno -historyczna po 45 roku "nie pozwalała" na oficjalną zmianę diecezji z praskiej na wrocławską. Choć nie oficjalnie zakrystie kościołó zdobiły zdjęcia panujących papieży i biskupów, kardynałów(wrocławskich!). Oprócz tego był jeszcze Grossdechant również jako ko.scielny zwierzchnik tej ziemi!
WincentTemat: Kościół Wniebowzięcia NMP
Zastanawia mnie pewien fakt związany z abp Arnosztem i należnością Kłodzka do 1972 roku do archidiecezji w Pradze.
Jednym z wielu dowodów swiadczących o wielkiej pobożności abpa Arnoszta istniejących do dziś w kościele WNMP sa malowidła na przyłukach w nawie środkowej nad emporami. Przedstawiają one emblematyczne wyobrażenia słów Hymnu "Salve Regina" z podanym tekstem. Abp Arnoszt z Pardubic wyłożył sporo pieniędzy i zamówił na wieczyste śpiewanie Hymnu Salve Regina i to podczas codziennych Mszy św. Malowidła dla Waszej ciekawości wykonał KARL DANKWART(TANQWART) z Nysy w 1693 r.
I tu pytanie zasadnicze, skoro abp zamówił na wieczne czasy śpiewanie hymnu Salve Regina to czy o.o Jezuici bedący pod patronatem archidiecezji praskiej ( do 1972 r) wypełniali to zadanie? Chyba gdzies to było zapisane skoro były takie czasy i zalecenia diecezji praskiej.
Czy był ten Hymn spiewany? I to na kazdej Msz św.? Ja nie pamietam!!!
oscarTemat: Trideniana w języku staro-cerkiewno-słowiańskim
Czytałem, u bp. Nowowiejskiego, że niektóre diecezje w Dalamcji miały indult na odprawiania Mszy w scs (z Mszałów zapisanych alfabetem głagolickim). Czy ktoś z Państwa wie coś więcej na ten temat - a Moze ktoś z was w takiej Mszy kiedyś uczestniczył? Podobno papież bł. Pius IX wydał indult na odprawianie w scs również dla diecezji praskiej - ale tylko 2 razy w roku w święto św. Wacława oraz w dniu św. Cyryla i Metodego (patrz: http://www.omp.lublin.pl/artykuly.php?autor=0&artykul=20 )Temat: RJ 1994-2008??
Radio Plus też kiedyś było diecezjalne - o ile pamiętam należało do diecezji praskiej. I choć nadal działa to jest to obecnie zwykłe radio.
"Zetka" to lewica - stworzona przez lewicowego dziennikarza i taką linię zawsze mięli. Ogólnie nie jestem fanem radia (ani TV - poza meczami ale "Zetki" to się słuchać nie da.

Jeśli tak ma wyglądać zapowiadane przez ks Biskupa dotarcie do środowiska warszawskiego - to gratuluję. Wierzyłem w zmiany, ale może okazać się że trzymający dystans ks Prymas był bliższy warszawiakom i jeszcze za nim zatęsknimy. Choc niejednokrotnie miałem wrażenie, że interesuje się jedynie sprawami "wielkimi" małe zostawiając sufraganom.Temat: fotki z gory, dodalem jeszcze kilka
Dnia pięknego 2007-12-06 o 20:03:06 osobnik zwany jozek wystukał:


| Dnia pięknego 2007-12-06 o 14:44:14 osobnik zwany uriuk wystukał:

| Poniewaz jestem z Wroclawia, to nie bardzo (na razie) potrafie
| ponazywac to co sfocilem. Jesli ktos ma ochote pobawic sie w
| identyfikacje to zapraszam.

| 22  + Katedra

Katedra dopiero od 1992r, od kiedy powolano diecezje praska.
Szczesliwiej byloby podpisac "Kosciol Sw. Floriana'";
katedre warszawska, ta z tradycjami, pod wezwaniem Sw. Jana
widac na zdjeciach 1/24 i 9/24.


słusznie prawisz :)

Temat: fotki z gory, dodalem jeszcze kilka


Dnia pięknego 2007-12-06 o 14:44:14 osobnik zwany uriuk wystukał:

| Poniewaz jestem z Wroclawia, to nie bardzo (na razie) potrafie ponazywac
| to co sfocilem. Jesli ktos ma ochote pobawic sie w identyfikacje to
| zapraszam.

22  + Katedra


Katedra dopiero od 1992r, od kiedy powolano diecezje praska.
Szczesliwiej byloby podpisac "Kosciol Sw. Floriana'";
katedre warszawska, ta z tradycjami, pod wezwaniem Sw. Jana
widac na zdjeciach 1/24 i 9/24.

Pozdrawiam

 Józek

Temat: Gesty i klęczenie w NOM

też znam taka parafie, gdzie tylko wyłącznie na kolanach Komunia św. i biskup nie zabronił. Tylko chorzy, którzy nie moga klekac sa zwalniani.
ja moge mówic tylko o swojej parafii, podczas rozmowy ksiadz proboszcz powiedział że już był przypadek kiedy to w diecezji w-praskiej jeden ksiądz nie zezwolił na procesyjne przyjmowanie komunii to go biskup...wydalił z parafii. Co "smieszniejsze" sposób procesyjny jest strasznie nieporęczny, robi się tłok, zamieszenie i nic wiecej. Jak było u mnie na klęcząco było prościej.
Temat: dla moich Przyjaciół ... z tego pięknego miejsca
Pytanie : czy mamy szansę jakoś to zatrzymać ???

Mamy. Ale pod jednym jedynym warunkiem.
INTRONIZACJA PANA JEZUSA NA KRÓLA POLSKI
Inaczej zginiemy. wiele parafii już dokonało tego aktu.
Może ktoś wie, jak to zrobić można indywidualnie?
Mój proboszcz trząsł portkami gdy mu o tym temacie zacząłem mówić. Odpowiedział, że na razie nie ma klimatu odpowiedniego. Moja warszawsko Praską diecezją zarządza ks biskup Hozer . I wszystko jasne.Temat: Warszawa - Pielgrzymka całego Ruchu 6 czerwca 2009 roku
No to mamy "ambasadorów Pielgrzymki" na forum z 16 diecezji. Kto jeszcze?

Kostek Bovsky Diecezja: Biel.-Żyw.
Laptop Diecezja: Biel.-Żyw.
PAT Diecezja: Bydgoska
paulinka90 Diecezja: Częstochowska
villemo Diecezja: Gdańska
aniella Diecezja: Gliwicka
Ellunia Moderator Diecezja: Katowicka
Gabrysia 32 Diecezja: Katowicka
gosik Diecezja: Katowicka
Guru Moderator Diecezja: Krakowska
adamst Moderator Diecezja: Legnicka
rafal.q Diecezja: Lubelska
dedi Diecezja: Łódzka
Myśliciel Diecezja: Łódzka
SZEMkel Moderator Diecezja: Przemyska
Tomasz Ptak Moderator Diecezja: Sandomierska
krzysfiol Diecezja: Warmińska
ASXR Moderator Diecezja: Warsz.-Praska
radzioszek Diecezja: Warsz.-Praska
Inkwizycja Diecezja: Wrocławska
wiolik Diecezja: Wrocławska
Krzys Diecezja: Ziel.-Gorz.
Agaja Moderator

... już się zdecydowali. A ty?Temat: Msza wszechczasów w diecezji warszawsko-praskiej?


2 - Może Ta Msza Swieta tez jest tzw problemem Koscioła skoro trzeba prosić o indult?

Problem jest raczej wtedy, gdy nikt o nic nie pyta ani nie prosi tylko od razu majstruje po swojemu.

Z tego co wiem, to np. w diecezji warszawskiej na liturgie Neo i komunię pod dwoma postaciami udzielił pozwolenia prymas Glemp, w warszawsko-praskiej Apb Głódź chyba też (tego na 100% nie wiem, bo nie moja diecezja).
Bez takiej zgodzy, Neo nie istniałoby w diecezji, doskonale Pan to wie.
Temat: Boże Ciało
Ze strony Diecezji Warszawso-Praskiej

... Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, będziemy ją obchodzić świątecznie w tym roku dnia 7 czerwca.
Z tej okazji zapraszam Wasna centralną w naszej Diecezji procesję eucharystyczną, która przejdzie trasą znaną z ubiegłych lat.
Procesję poprzedzi Msza Św. w sprawowana w Katedrze o godz. 10.00, na którą również zapraszam.
W tym roku spotkało nas wyróżnienie, zarówno Msza Św. jak i procesja do czterech ołtarzy będą transmitowane przez TV Polonia.
Bardzo proszę o przysłanie delegacji parafialnej (jak najliczniejszej) ze sztandarami i chorągwiami procesyjnymi, aby wzięła udział w centralnej procesji Bożego Ciała na Pradze. Porządek procesji na załączonym piśmie.

+ Sławoj Leszek Głódź Biskup Warszawsko-Praski
Podać w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę, dnia 3 czerwca br.

Porządek Centralnej Procesji Bożego Ciała w Diecezji Warszawsko-Praskiej w dniu 7 czerwca 2007 r. Początek Mszy Św. o godz. 10.00 ...

I jeszcze jedna informacja: - Dk Wiesław Mroziński będzie pracował w parafii Św. Patryka w Warszawie.
Temat: Dyspensa
na wygląda Bartku AFAIK podlegamy jurysdykcji diecezji, w której przebywamy. Tak samo ksiądz z diecezji warszawsko-praskiej jak będzie odprawiał mszę w diecezji warszawskiej będzie się modlił słowami "za naszego biskupa Józefa" (czy jakoś tak), który jest biskupem diec. warszawskiej, a nie za biskupa Sławoja Leszka, który jest biskupem warszawsko-praskiejTemat: 7-8 październka 2006 Konkurs CAECILIANUM 2006

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Chórów Kościelnych CAECILIANUM 2006. Uczestnikami konkursu mogą być zespoły chóralne działające przy ośrodkach duszpasterskich (parafiach, katedrach i kościołach rektorskich) na terenie całego kraju. Jedyne ograniczenie odnosi się do laureata I nagrody w roku poprzednim, który nie może wziąć udziału w Konkursie przez dwa kolejne lata. Cele konkursu to:
- pielęgnowanie muzyki religijnej,
- podnoszenie poziomu wykonawczego amatorskich zespołów chóralnych,
- dzielenie się doświadczeniami, nawiązywanie kontaktów, ocena osiągnięć występujących zespołów,
- promowanie i inspirowanie wartościowej twórczości muzycznej o przeznaczeniu liturgicznym
Pragniemy poinformować, że w tym roku mimo wielu przeszkód konkurs odbędzie się w dniach 7 – 8 października 2006 r w katedrze diecezji warszawsko – praskiej w kościele św. Floriana przy ulicy Floriańskiej 3.
Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy przesyłać do 30 maja 2006. Szczegółowe informacje w tym Regulamin i Karta Zgłoszenia zamieszczone zostały na stronie internetowej Związku Chórów Kościelnych Caecilianum www.caecilianum.webd.pl. Można je uzyskać również u organizatorów konkursu.

Organizatorami Konkursu są :
Zarząd Główny Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM
Warszawa ul Dewajtis 3 tel./fax. (0-22) 56 10 138;
mailto: caecilianum@o2.pl lub zarzad.glowny@caecilianum.webd.pl

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych i Sportu
Diecezji warszawsko - praskiej
Warszawa ul. Floriańska 3

Temat: Diecezja Warszawsko-Praska


2 października 2004 r. abp Sławoj Leszek Głódź rozpoczął pasterzowanie w diecezji warszawsko-praskiej. Wcześniej był biskupem polowym Wojska Polskiego.

W czasie uroczystości ingresu do katedry na warszawskiej Pradze powiedział m.in.: Chciałbym być biskupem, proboszczem-proboszczów, takim który będzie blisko małych struktur. Na pierwszym miejscu stawiać będę to, co jest zaletą i pięknem proboszczowskiej posługi: promieniowanie kapłańskiego ojcostwa na wspólnoty. Przychodzę, aby być z ludźmi, to mój zwięzły program biskupiej posługi. Kościół jest rzecznikiem wolności, która wypływa z Bożego nakazu. Wiele razy przychodziło mi zabierać głos w obronie Kościoła. I będę tak czynił dalej jeśli taka będzie potrzeba.
Temat: Diecezja
Często bywało tak, że mimo, że Kłodzko znajdowało się w metropolii praskiej, wizytować parafię mogli biskupi wrocławscy. Często działo się tak na prośbę biskupa praskiego, który często nie znał polskiego, naszych obyczajów... To też bardziej naturalna była wizyta wrocławskiego biskupa, który działał w porozumieniu z Pragą. Do dzisiaj zresztą tak też może być na terenie obecnej diecezji świdnickiej, która szczyci się tylko jednym biskupem, toteż nie zawsze może on być wszędzie, gdzie jest potrzebny w danej chwili. Dlatego często czy to na bierzmowanie, czy jakąś uroczystą Mszę przybywają biskupi wrocławscy, a teraz zazwyczja jest to bp. Józef Pazdur. Choć przyznać muszę, że bp. Ignacy Dec ze Świdnicy ostatnio stał się bardzo aktywny i pojawia się na wszelkie zaproszenia. A w chwili obecnej trwają poszukiwania kandydata na biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej....Temat: Msza wszechczasów w diecezji warszawsko-praskiej?
niestety ale u mnie w parafi też jest na stojąco...a parafia liczy 1000osób!!!!
Ksiądz jest widac tradycjonalistą, takie może mało istotne gesty jak ukłon w credo na słowa o wcieleniu, czy znaki krzyża na "Ewangelia według..." sa robione po wymienieniu imienia ewangelisty a nie jak w innych kościołach przed...w sumie to niewiem czy to sa jakieś bardzo istotne znaki ale sa.
Może to tylko w święta tak zrobił, bo było duzo ludzi, ostatnio bywałem na Mszachw innej parafi bo sa tam Msze po łacinie (Radzymin).
A co do Mszy sw Rzymskiej to jestem w diecezji warszawsko-praskiej wiec jesli mogę pomoc chętnie pomogę.Temat: Msza wszechczasów w diecezji warszawsko-praskiej?
Przepisałem ze strony www.tradycja.koc.pl:

"Osoby zainteresowane podjęciem działań mających na celu uzyskanie od
JE abpa Sławoja Leszka Głódzia zgody na celebrację w diecezji warszawsko-praskiej Mszy Św. w klasycznym rycie rzymskim proszone są o kontakt:
mbusz@wp.pl; GG 1352104"Temat: Strony wspólnot/parafii
Witam, przyglądam się tak forum od jakiegoś czasu, ale po ORDKS postanowiłem przynajmniej przedstawić strony wspólnoty oazowej z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie - diecezja warszawsko-praska:

wspólnota: http://www.wpraga.oaza.pl/ncik/
parafia (od 2007 w nowej lokalizacji): http://www.diecezja.waw.pl/ncik/Temat: Poszukuje wspolnoty w Warszawie
wszystkich?
trochę tego dużo. w samej diecezji warszawsko-praskiej jest ponad 20.
spis wspólnot diecezji warszawsko-praskiej. Dokładnych adresów niestety nie ma.
Może lepiej będzie coś znaleźć jak powiedz gdzie tej osobie będzie najbliżej..?Temat: niósł w ręku gałązkę oliwną


| Na szczęście już niedługo.

A z jakiej przyczyny ma odejsc?


Ja nie wiem.
-----

"Abp Głódź odchodzi z wojska

Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź zostanie w czwartek powołany przez Jana Pawła
II na ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej - dowiedzieliśmy się
nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do Watykanu.

Oznacza to, że abp Głódź nie będzie już ordynariuszem polowym Wojska
Polskiego. Nowa nominacja na tę funkcję jeszcze nie jest znana. Biskup
polowy zastąpi w diecezji warszawsko-praskiej biskupa Kazimierza Romaniuka,
który przekroczył wiek emerytalny już dwa lata temu.

W czerwcu Jan Paweł II mianował biskupa Głódzia arcybiskupem ad personam za
szczególne zasługi dla Kościoła. Głódź przez wiele lat pracował w Watykanie
w Kongregacji Kościołów Wschodnich.

Dwa lata temu Episkopat Polski postawił go na czele zespołu Duszpasterskiej
Troski o Radio Maryja, którego zadaniem było opracowanie nowego statutu
radia oraz umowy między rozgłośnią a Episkopatem. Dotychczas prace zespołu
nie przyniosły rezultatu"

----
Adam

Temat: Istnienie Diakonii Miłosierdzia
w diecezji Warszawsko-Praskiej powstaje właśnie diecezjalna Diakonia Miłosierdzia w listopadzie szykuje się pierwsze spotkanie.
U nas we wspólnocie też działa.... powoli i niezbyt intensywnie, ale działa. Staramy się zbierać do skarbonki pieniążki i kupujemy na święta owoce dla dzieci z pobliskiego Domu Niewidomego Dziecka.Temat: Franciszkańskie Spotkania Młodych - podsumowanie

Podsumowanie 19 FSMu
Pokój i Dobro! Drodzy Przyjaciele – ponad tydzień upłynął od zakończenia 19 Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Czas więc na krótkie podsumowanie 19 FSMu:

- Podczas całego Spotkania, nie licząc jednodniowych gości, pracowników Klasztoru i Domu Pielgrzyma oraz parafian z Kalwarii i okolic było nas: 704 uczestników (odnotowanych w recepcji FSMu, w tym 432 mężczyzn i 432 kobiety) i 89 osób duchownych w tym 4 kapłanów diecezjalnych i ponad 30 sióstr zakonnych.

- Wiekowo: najstarsza osoba to 74 latka, pani Agnieszka, najmłodszy Jaś miał zaledwie 9 miesięcy. Średnia wieku na Spotkaniu to 21 lat, najwięcej uczestników miało 17 lat (81 osób) i 20 lat (55 osób).

- Diecezje najliczniej reprezentowane to: przemyska - 300 osób, rzeszowska 85, krakowska 61, lubelska 39, zamojsko-lubaczowska 35, tarnowska 24, legnicka 21, warszawsko-praska 21, opolska 12, sandomierska 11, kielecka 9, zielonogórsko-gorzowska 9, częstochowska 8, sosnowiecka 8, bielsko-żywiecka 6, łomżyńska 6 osób

- Nasi najdalsi goście z Polski przyjechali z: Gorzów Wielkopolski 825 km, Gdynia 760 km, Zielona Góra 722 km; Z innych krajów gościliśmy reprezentantów: Ukrainy, Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji, Kamerunu i Filipin.

Na koniec jeszcze jedno, najważniejsze słowo: DZIĘKUJEMY! I tym podziękowaniem obejmujemy WSZYSTKICH, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przeżyć te wspaniałe dni!

Do zobaczenia za rok!

o. Piotr Reizner – szef FSMu, 09. 08. 2006 r.


Duże brawa do braci Konwentualnych za zorganizowanie itak dużego wydarzenia łączącego młodych w duchu św. Franciszka.Temat: Dyspensa

- W archidiecezji katowickiej 1 maja obchodzone jest święto św. Józefa rzemieślnika (w innych polskich diecezjach ten dzień nie ma statusu święta, tylko wspomnienia liturgicznego). Święto nie znosi jednak pokutnego charakteru piątku – wyjaśnia ks. Artur Stopka, rzecznik archidiecezji katowickiej.
Święto św. Józefa rzemieślnika nie jest uroczystością liturgiczną i dlatego piątek 1 maja nie przestaje mieć charakteru pokutnego. Arcybiskup Damian Zimoń skorzystał jednak z przysługującego mu prawa do udzielenia dyspensy na terenie archidiecezji katowickiej. Podobnie postąpili ordynariusze innych diecezji.


Dyspensie dziś podlegały diecezje :


- katowickiej
- sosnowieckiej
- warszawskiej i warszawsko-praskiej (od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych)
- gdańskiej (od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych)
- koszalińsko-kołobrzeskiej (od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych)
- lubelskiej
- łomżyńskiej
- opolskiej
- płockiej
- radomskiej
- poznańskiej
- siedleckiej
- bydgoskiej
- przemyskiej (od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych)
- włocławskiej
- tarnowskiej
- krakowskiej
- częstochowskiejDo tej pory udało nam się ustalić, że dyspensy nie udzielono w następujących diecezjach i archidiecezjach:
- warmińsko-mazurskiej
- gliwickiej
- zielonogórsko-gorzowskiej
- bielsko-żywieckiej
- kaliskiej
- elbląskiej
- wrocławskiej
- świdnickiej
- drohiczyńskiej
Temat: Ruch Światło-Życie w eterze
czyli po pytaniu Tomka sytuacja wyglada tak:
nie ma oazowiczów w radio w diecezji:
bydgoskiej, częstochowskiej, ełckiej, warszawsko-praskiej
w dwóch diecezjach coś się dzieje:
Katowicka - radio eM 107.6 fm (radio archidiecezji), poniedzialek 21.30, audycje prowadzone z udzialem oazowiczow
Tarnowska - Radio RDN we środy 19,15 jest audycja oazowa

co dalej?
jest jeszcze 35 diecezji. Proszę o głos.Temat: Festiwal Muzyki Dobrej
Kama, to Ty w koncu z warszawsko-praskiej jestes czy nie?? Bo w innym watku pisalas, ze nie jestes z w-p diecezji i ja juz nie wiem Przeca koncert byl na czuwaniu naszej diecezji...

Przy okazji: moze udaloby sie wreszcie jakos spotkac? Ja jeszcze nie wiem, na ktorych koncertach bede, ale na 99% bedeTemat: SZUKAM REKOLEKCJI - 2007 (dotyczy rekolekcji RŚŻ)

w-praska ma na swojej stronie w ogłoszeniach moderatora. podpowiadam, bo niewątpliwie schowane to baaaardzo

Na stronie warszawskiej już możesz poszukać sama (patrz pierwszy post w tym wątku )


ach już znalazłem mam prośbę . czy jest ktoś kto mnie oświeci i podał by jakiś numer kontaktowy do jakiegoś animatora z w-praskiej ?

nie jestem z tej diecezji a chciałbym tam pojechać, a kartę jakoś muszę wypełnićTemat: Powołanie kapłańskie

A od kiedy
Polk, ale Mielec nie leży chyba w diecezji Warszawsko-praskiej. Ale pewnie nie szybciej, niż od matury

Na prawdę, jak ktoś jest zainteresowany, niech szuka informacji w swojej diecezji. Inaczej można się mocno przejechać. Jestem w stanie podać przykłady kilku różnych seminariów, gdzie są zupełnie inne zasady w kwesti np. naboru.Temat: Diakonia Wychowawcza
Herbatko! Bardzo się ucieszyłam z Twojej deklaracji. Bardzo potrzeba rodzinom pomocy.
Ja i mój mąż zapraszamy do wyjazdów z diecezji warszawsko - praskiej. Potrzeba nam pomocy na początku wakacji i w sierpniu na tydzień. Jeśli miałabyś ochotę i możliwość zapraszamy na spotkanie przedrekolekcyjne 26 czerwca u Pallotynów na Skaryszewskiej w salkach katechetycznych (koło dworca wsch) o godz. 10.00 lub na indywidualne spotkanie po umówieniu mailowym alina.(proszę przeczytać uwagi do regulaminu)n-s.pl Jeśli jesteś zdecydowana - daj znać jak najwcześniej wysyłając email, a potem przyjdź na spotkanie w czerwcu. Z tego co wiem diecezji warszawskiej też było potrzeba wsparcia. Kontakt z pewnością przez odpowiedzialnych. Namiary na nich - na stronach Oazy. Pozdrawiam i zapraszam. AlinaTemat: Indult w Gnieźnie? Pomocy!

Przeorat FSSPX jest w diecezji warszawsko-praskiej, gdzie indultu nie ma (i nie będzie)

A co jesli lefebrysci podzielili sobie Polske na dystrykty i ich przeorat warszawski obejmuje cala archidiecezje warszawska?

Przeciez podzial warszawy na diecezje jest sztuczny... nie ma znaczenia po ktorej stronie warszawy sa lefebrysci... Po prostu sa w warszawie i tyle.Temat: warszawsko - praska, dzien wspolnoty
hej,

mam malą prośbę i mam nadzieję, że ktoś mnie poratuje...
zwracam się do ludzi z rejonu centralnego diecezji warszawsko - praskiej:
gdzie i o której odbywa się najbliższy dzień wspólnoty (to jest w niedzielę, a więc ja muszę wiedzieć przed piątkiem!) proszę pomóżcie, bo na naszej diecezjalnej stronie nie ma tej informacji...

z góry dziękuję...

papatki, życzę wszystkim miłego dnia

haberciaTemat: Witajcie!

To mam pytanie do warszawsko praskiej - czy wy macie diakonie deuterokatechumenatu. Bo formacji diakonii to napewno (przynajmniej jeszcze niedawno)

Formalnie to w diecezji warszawsko-praskiej nie ma Diakonii Deuterokatechumenatu. Tak właściwie, to każdy animator prowadzący grupę po 1 st. jest uczastnikiem tej wirtualnej diakonii.
A o tym, że istnieje u nas Diakonia Formacji Diakonii pierwsze słyszę [A jestem już 7 lat animatorem]. Z kolei wiem, że funkcjonuje Diakonia Formacji Animatora, która przygotowuje Szkoły Animatora, KODA, ORD.Temat: dowcip z mojej diecezji
Nie chcę tu wywoływać żadnych dyskusji, ani nic, ale usłyszałem ostatnio taki dowcip, którego jeszcze nie słyszałem, co w dobie internetu jest rzadkością, a w dodatku, pochodzi z mojej diecezji (warszawsko praskiej):

- Wiecie dlaczego bp Sławoj Leszek Głódź nie wspópracował z SB?
- Bo z nim się nie da współpracować.Temat: Szopki w Warszawe


| | Mnie rozczarowała szopka w katedrze.

| Której?

| Warszawskiej :) O praskiej pisałbym na innej grupie ;-)

thx
btw - jest jeszcze wojskowa.


Katedra?? Wydaje mi się że jest jedna katedra na diecezję, a że Warszawa
podzielona jest na dwie diecezje, to mamy dwie katedry.

Pozdrawiam

Krzysiek Supera

Temat: Oaza Rekolekcyjna Diakonii Komunikowania Społecznego - ORAR
Centralna Diakonia Komunikowania Społecznego zaprasza na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Komunikowania Społecznego w dniach 16-21 sierpnia 2009 roku w Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa w diecezji warszawsko-praskiej u bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, patrona prasy i wydawnictw katolickich.
Będziemy podejmować sprawę poznania charyzmatu Ruchu, rozeznawania naszych sposobów posługi. „Charyzmat spotkania” pozwoli nam jeszcze owocniej później komunikować się ze sobą w przestrzeni internetowej.

Koszt rekolekcji 200 PLN.
Zgłoszenia przyjmuje:
Diakonia Komunikowania Społecznego, ks. Arkadiusz Rakoczy,
Loretto, 07-202 Wyszków email: (proszę przeczytać uwagi do regulaminu)oaza.pl,
zaliczki (70 PLN) proszę przekazywać na konto:
Ośrodek Fundacji „Światło-Życie” w Warszawie,
ul. dr J. Strusia 13A, 04-564 Warszawa,
Pekao SA 11 1240 6175 1111 0000 4573 0157 z dopiskiem „ORDKS’.

Jest to nasz piąty ORDKS w Loretto a ósmy odkąd rozpoczęliśmy tę formę spotkań. Jet to 13 rok naszych spotkań ogólnopolskich. Dobrze żeby nie zabrakło przedstawicieli żadnej diecezji.
W tym roku po sąsiedzku w tym samym miejscu i terminie będzie odbywać się ORD więc osoby z DKS, które się wahają jakie rekolekcje wybrać - ORDKS czy ORD będą miały ułatwione zadanie.

Zapraszam.
ks. Arkadiusz RakoczyTemat: Na PR___W___ cos o "zaprzyjaznionym" Warszawie MIESCIE


Wiesz, to taka gra :) nie przejmuj się :))
Praga to jak najbardziej Warszawa, ale pozostanie i Warszawa i Praga.


albo inny przykład: archidiecezja warszawska i rozłączna z nią diecezja
warszawsko-praska. to prawie jak Buda i Peszt.

Temat: eucharystia

Pamiętaj także , że potrzeba specjalnego zezwolenia biskupa na ten sposób przyjmowania Ciała Panskiego. O ile w Twojej diecezji(Warszawskiej) jest takie zezwolenie , to już np. w Warszawsko-Praskiej już nie.

Matborneo - a mogę poprosić o jakieś źródło? Bo się mocno zdziwiłem - sam jako mieszkaniec diecezji łowickiej przyjmuję hostię na rękę i nie mam na to zezwolenia biskupa (choć pewnie bym je otrzymał jak będzie trzeba). Czy robię coś źle?

Natomiast co do całej idei - była tu już dyskusja o tym, ile okruszków upada w każdym wariancie i pewnie zaraz znowu zajdziemy do tego kierunku. Mnie przyjmować komunię na rękę nauczyli oo. Dominikanie w święto Bożego Ciała i jestem im za to wdzięczny. Choć nie ukrywam, że są parafię, w których wywołuję zdziwienie, jak i księża, którzy wiedzą lepiej ode mnie jak mi podać hostię i mimo wyciągniętych dłoni usiłują mi ją wepchnąć do ust. Ale jakoś się już do tego przyzwyczaiłem i chociaż osobiście uważam przyjmowanie "na rękę" za formę właściwszą (choćby dlatego, że z wieloletniej praktyki ministranckiej wiem, co się czasem dzieje z hostią, która się do języka nie przyklei), to pogodziłem się z tym, że są osoby o zupełnie odmiennym zdaniu.Temat: O której do kościoła? Mam link :)


Ja czytałem, że w kościołach na Pradze księża kroją portfele, ministranci są
w dresach i w czasie mszy kroją radia... :-)

Jeśli ktoś znajdzie podobny wykaz dla AWP, to bardzo poproszę.


od kiedy Diecezja Warszawsko-Praska jest "Archi"? :-p (tak wnioskuje z
Waszych skrótów) - AW owszem, Archidiecezja Warszawska, ale AWP? raczej
juz DW-P :-)

czepiam sie, bo prawie z branzy ;-). i bez urazy - tylko sobie żartuje.
a tak jeszcze BTW i troche OT - nie wszystkie wymienione koscioly na tej
liscie naleza do AW! ktore? zagadka ;-)

pozdrawiam,
                PB

Temat: podróż w przeszłość

Wróćmy do Sulejówka, który leży na terenie naszej diecezji. Chcę wyraźnie powiedzieć tu w Katedrze, zanim przyjadę na posiedzenie rady miasta 28 listopada o godz. 17.00. Jak wiemy w Sulejówku mieszkał Piłsudski i jest tam domek, w którym za PRL-u urządzono przedszkole. Dziś, gdy część radnych i obywateli domaga się, by tam powstało Muzeum Piłsudskiego, część radnych mówi: „Nie!”. Więc pytamy: kto w Polsce słyszałby o Sulejówku, gdyby nie mieszkał tam Piłsudski? Jego rodzina chce przekazać eksponaty i pamiątki po Marszałku. Mogłyby przyjeżdżać do Sulejówka wycieczki, szkoły, by poznawać historię. Apel kieruję do obywateli i radnych: szanujcie pamięć o bohaterach narodowych i o własnym mieście, i służcie dobrze temu miasteczku i Ojczyźnie.
To już niemal pewne. Wielki orędownik budowy Muzeum JP w Sulejówku, Ordynariusz Diecezji Warszawsko - Praskiej, Abp. S.L.Głódź, pakuje bagaże przed wyjazdem do Gdańska.

Cytat pochodzi z homilii Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielkąTemat: Pytanie co to jest 1,5 stopień bo nie wtajemniczony jestem?
W wielu diecezjach pojawiały się pytania co z osobami między I i II stopniem. Moze i inne diecezje wymyślały jakieś pomysły "półtorówki" Wiem cos o pomysłach XXJezuitów z Suchej.
W diecezji warszawsko-praskiej OŻK "Credo" jest opracowana od początku do końca przez zespół redakcyjny. Pomysł pojawił się w lutym 2000 roku. Dojrzewał dwa lata. Na razie odbyły się dwa turnusy tych rekolekcji (2002 i 2003 r.) i recenzje sa pozytywne. Rekolekcje sa oparte jak zwykle na tajemnicach różańca, a tematem wiodącym (podobnie jak na I st. 4+8, na II Wyjście z Egiptu, na III koscioy stacyjne Rzymu) jest wyznanie wiary nicejsko-konstantynopolitańskie przekazywane katechumenom w ramach ich formacji przedchrzcielnej. To moze na razie tyle, ponieważ materiały zostały przekazane Komisji teologiczno-programowej RSZ i nie ma sensu prezentowac czegos co moze zostać zmienione i dopracowane.Temat: Wszystko zaczyna się od modlitwy - JEDYNECZKOWE INTENCJE
Witajcie kochani!
Bardzo dziękuję za modlitwę i posty...
Ja ze swojej strony również zapewniam o codziennej modlitwie i gratuluję Reni wspaniałego pomysłu na temat.
Wedle obietnicy Reniu przesyłam koronkę do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.

1. Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu.
Panie pospiesz ku ratunkowi mojemu.
[/i]Chwała Ojcu...[/i]

2. Wymienia się poszczególne Chóry:
- na cześć Chóru Serafinów i Cherubinów
- na cześć Chóru Tronów
- na cześć Chóru Panowań
- na cześć Chóru Mocarstw
- na cześć Chóru Potęg
- na cześć Chóru Księstw
- na cześć Chóru Archaniołów
- na cześć Chóru Aniołów
Po wymienienu poszczególnego Chóru odmawia się 1 raz Ojcze nasz..., 3 razyZdrowaś Maryjo oraz wezwanie: Do wstawienictwa św. Michała Archanioła i niebieskiego (wstawiamy nazwę Chóru)-Panie Zastępów, zmiłuj się nad nami.

3. Na cześć św. Michała Archanioła:Ojcze nasz...
Na cześć św. Gabriela Archanioła:Ojcze nasz...
Na cześć św. Rafała Archanioła:Ojcze nasz...
Na cześć św. Anioła Stróża :Ojcze nasz...
CHWAŁA OJCU...

(Za zgodą Kurii Diecezji Warszawsko- Praskiej z 25 XI 1993r., nr 2041/K/93).Temat: Patologie demokratyczne
Po wojnie znacjonalizowano działkę między centrum Warszawy a lotniskiem Okęcie. Za PRL-u wyrosło tam osiedle mieszkaniowe. Dzisiaj o 200 mln zł upominają się spadkobiercy przedwojennej firmy ogrodniczej Bracia Hoser. Wśród nich jest Henryk Hoser ... arcybiskup, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

W tej chwili działka wyceniana jest nawet na sumę 2-3 krotnie wyższą. Dziennikarze GW próbowali skontaktować się w tej sprawie z arcybiskupem jednak, jak dotąd, bezskutecznie.Temat: Wiara w Boga, religijność

A macie coś takiego jak dyżury?
Ale dzięki temu, że nasz wikary jest pobłażliwy to daje im 5 ostatnich szans i zostają.
Co roku w wakacje były kolonie, na które płaciliśmy naprawdę symboliczne pieniądze za to co zwiedzaliśmy i gdzie byliśmy.

Byliście kiedyś może w Neplach nad Bugiem, które są ośrodkiem dosyć często odwiedzanym przez ministrantów, tudzież podobne grupy ?

Dziś w katedrze siedleckiej rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe ŚP. Biskupa Seniora Jana Mazura. Uczestniczył w nich między innymi wasz ordynariusz z diecezji warszawsko-praskiej.
Gwoli odnotowania ważnego faktu w historii polskiego Kościoła dodam, iż wczoraj w Białymstoku (tamtejszy biskup też był dziś w Siedlcach) odbyła się beatyfikacja księdza Michała Sopoćki - spowiednika Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.
Temat: Wiara w Boga, religijność

Jacie, już w sobotę zjazd Służby Liturgicznej diecezji warszawsko-praskiej w Józefówie. <hot> W sumie to bym nie jechał, ale skoro w szkole odrabiamy 11 listopada to się wybiorę. Jeszcze mnie prawdopodobnie wybiorą na najlepszego ministranta z mojej parafii.

E: Post nr 666

Co to za szkoła, w której 11 listopada do szkoły się chodzi?Temat: Wiara w Boga, religijność

już w sobotę zjazd Służby Liturgicznej diecezji warszawsko-praskiej w Józefówie.
W sumie to bym nie jechał, ale skoro w szkole odrabiamy 11 listopada to się wybiorę.
w Józefówie.

A gdzie to w ogóle jest ? I czemu akurat tam ?
Temat: Propozycje, uwagi, prośby...
haha xD. takie podanie o udzielenie bierzmowania
Oto i ono:

Marta Woźniak
Ul. Zygmuntowska 4a 03-603
Warszawa
Parafia Św. Rodziny

Jego Ekscelencja Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź
Ordynariusz Diecezji Warszawsko – Praskiej

PODANIE

Uprzejmie proszę o udzielenie mi Sakramentu Bierzmowania. Sakrament ten pragnę przyjąć, ponieważ bierzmowanie jest umocnieniem wiary w Ducha Świętego oraz znakiem dojrzałości chrześcijańskiej. Przyjęcie sakramentu Bierzmowania pozwoli mi rozpocząć samodzielne życie chrześcijańskie.

Ja musiałam dopisać dlaczego chcę to bierzmowanie
Temat: Bierzmowanie

Ostatnio przeglądałem temat "Mapa Forumowiczów", a tam podajesz się za obywatela miasta Garwolin. Byłem święcie przekonany, że miejscowość ta należy do diecezji siedleckiej.
Bardzo możliwe, ale jestem na "końcu" powiatu. To znaczy moja parafia w Latowiczu należy już do powiatu Mińsk Mazowiecki. A Mińsk należy już do warszawsko-praskiej. Miasto jest tylko jedno. Do Siedlec też mam w sumie niedaleko.
Temat: Wiara w Boga, religijność
Jacie, już w sobotę zjazd Służby Liturgicznej diecezji warszawsko-praskiej w Józefówie. <hot> W sumie to bym nie jechał, ale skoro w szkole odrabiamy 11 listopada to się wybiorę. Jeszcze mnie prawdopodobnie wybiorą na najlepszego ministranta z mojej parafii.

E: Post nr 666
Temat: Możliwość wypozyczenia sprzętu do kroplówki
Przed chwilą na innym forum sie dowiedziałem, że taki stojak można wypożyczyć, i to chyba za darmo w Caritasie. Taka możliwość była przynajmniej na Śląsku. Znasz adres Caritasu w Warszawie Monaliso7?
Tu są warszawski strony internetowe Caritasu:
caritas archidiecezji warszawskiej www.warszawa.caritas.pl

caritas diecezji warszawsko-praskiej www.warszawa-praga.caritas.pl

Ale opcja zakupu wydaje się lepszym rozwiązaniem. Ten stojak, który zamieściła Nomad Soul, nie jest aż taki drogi, a w dłuższej perspektywie, mieć własny to jest bardziej opłacalne.Temat: Kolejna audiencja - oświadczenie
OŚWIADCZENIE

W dniu dzisiejszym delegacja Krajowego Porozumienia Samorządowego została przyjęta przez ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Ks. Abpa Henryka Hosera. Nasi przedstawiciele przedstawili cele naszego Stowarzyszenia i sposoby ich realizacji. Na zakończenie Ks. Arcybiskup wręczył pamiątkowe różańce i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
Warszawa 27.04.2009 r.
Sekretarz
Jan Strzeżek
Temat: Defilada 21 września 2008
Mam propozycję, dla nie jadących do Hiszpanii.
Wczoraj zadzwonił do mnie chyba ksiądz z diecezji wwsko- praskiej
z propozycją by nasza grupa wzięła udział w defiladzie wojsk historycznych w niedzielę 21 09 2008.

Temat koordynuje Darek Senat i Krzysiek Radzikowski

Z naszej strony:
możecie iść jako PW 1944,
koordynuje Karolina P-N lub Wiktor,

czekam na szczegóły
jak będą to podam
Temat: 18 lipca rocznica dogmatu o nieomylności papieża
trzymając się wiernie tradycji otrzymanej od początku wiarychrześcijańskiej ku ,chwale Boga.Zbawiciela naszego , ku podwyższeniu religii katolickiej i zbawieniu chrześcijańskich narodow ,za zgodą świętego Soboru nauczamy i definiujemy jako dogmat objawiony przez Boga ,że Biskup Rzymski gdy mówi ex cathedra tzn gdy sprawuje urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych swą najwyższą apostolską władzę określa i zobowiązującą cały Kościoł naukę w sprawach wiary i moralności - dzięnki opiece Bożej przyżeczonej mu w sobie św Piotra Apostoła posiada tę nieomylność jaką Boski Zbawiciel chciał wyposażyć swój kościół w definiowaniu nauki wiary i moralności . Toteż takie definicje są niezmienne same z siebie , a nie na mocy zgody Kościoła . Jeśli zaś ktoś co nie daj Boże odważy się tej naszej definicji przeciwstawić ,NIECH NĘDZIE WYŁOCZONY ZESPOŁECZNOŚCI WIERNYCh Te słowa zawarte w konstytucji Pastor aeternus przyjeli 18 lipca 1870r ojcowie Soboru Watykańskiego 1 za głosowało 535 2 było przeciw ........ Wyniku opozycji wobec dogmatu o nieomylności papieżą z icjatywy części teologów niemieckich powstały w Niemczech Austrii i Szwajcarii niezbyt liczące się kościoły starokatolickie Doszło do zerwania konkordatu przez Austrię ...... .................. Tekst pochodzi z Tygodnika Idziemy Diecezji Warszawsko Praskiej atorstwa p SwiątkiewiczaTemat: Znajdź Pajaca vol 2 !!!
Zdjecie zrobione z ul. Floriańskiej. Po prawo fragment Katedry Diecezji Warszawsko-Praskiej św. Floriana, obok katedry na dole gmach morgi na Sierakowskiego róg Jasińskiego.pomarańczowy blok stoi pomiedzy Kłopotowskiego (Szeroka), Panieńską i Okrzei (Brukową).
Po środku zdjęcia (gdzieś za tą czerwoną ścianą ) znajduje się dawna Fabryka Maszyn i Kamieni Młyńskich Oskara Hartwiga i Gustawa Łegiewskiego na ul. Klopotowskiego (dawnej Szerokiej)


Temat: Gorąca prośba o modlitwę w intencji chorego dziecka
Proszę Was (i Waszych krewnych, znajomych...) o modlitwę w intencji Wojtusia z diecezji zza Wisły (warszawsko-praskiej).
Chłopczyk urodził się w marcu, po kilkunastu latach oczekiwania. Niestety, w czasie porodu pojawiły się komplikacje i doszło do niedotlenienia. Obecnie Wojtuś leży pod respiratorem, samodzielnie nie może oddychać, a lekarze nie dają mu szans na przeżycie.
Dla Pana Boga nie ma jednak nic niemożliwego. Bardzo Was proszę o modlitwę za Wojtusia i za jego rodziców...
[/url]
Temat: "Flaszka" Glodz w rezerwie"Abp generał dywizji Sławoj Leszek Głódź uroczyście zakończył przed
Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie posługę duszpasterską w Siłach
Zbrojnych."
http://info.onet.pl/984871,11,item.html

60-ka stuknęła i poszedł do rezerwy. Jakoś mi go w wojsku brakować nie
będzie.


A ja sie zastanawiam który biskup na 11 listopada dostanie generała
żeby zając miejsce Głodzia w Ordynariacie Polowym.

Ingres Głodzia w diecezji warszawsko-praskiej jest planowany na 2
października więc pewnie szybko się dowiemy kto będzie jego następcą.

Zdrówko

Temat: WARSZTATY LITURGICZNO-MUZYCZNE
III Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Księża Michalici w Markach k. Warszawy zapraszają na III Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, które odbędą się w dniach od 16 do 19 października 2008 roku. Marki, obok Krakowa, Torunia, Gdańska, Gietrzwałdu, Olsztyna, Chorzowa, to kolejne miasto, które wpisuje się w organizację liturgiczno-muzycznego spotkania. Kulminacyjnym punktem warsztatów będzie koncert uczestników (chór i orkiestra) poświęcony pamięci Sługi Bożego Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę, 18 października o godz. 19.00 w Katedrze Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Program adresowany jest do młodzieży z całej Polski. W warsztatach mogą brać udział chóry działające w szkołach, na uczelniach i przy parafiach, klerycy, siostry zakonne, kantorzy, wspólnoty Ruchu Światło-Życie, animatorzy muzycznych wspólnot oraz ci, którzy lubią śpiew i muzykę w Kościele.

Więcej informacji na temat warsztatów: www.oltarz.plMoże ktoś z Was będzie chciał sie wybrać.
Temat: Nasza parafia w mediach
Znalazłem to przypadkowo. Warto sobie przypomieć nasz I parafialny festyn

„Trwajcie mocni w wierze – w rodzinach, wspólnotach, parafii...
I Parafialny Festyn u św. Patryka z Gromadą”,
Patronat honorowy nad imprezą objął J.E. Ksiądz Sławoj Leszek Głódź Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej.
W ramach Festynu przewidziane były liczne stoiska promocyjne i handlowe (m.in. stoisko turystyczne Gromady, stoiska spółek Gromady oraz stoisko WSOTiH) oraz występy artystyczne, a także nabożeństwa z podziękowaniem za wizytę Ojca Świętego Benedykta XVI i z prośbą o rychłą kanonizację Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II.

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka przeprowadzono liczne konkursy z nagrodami, a zebrane środki przeznaczono na wsparcie letniego wypoczynku dzieci w ramach parafialnej Caritas. W trakcie imprezy wylosowano nagrodę główną od Gromady – weekend w Hotelu Gromada w Toruniu.
Podczas festynu przewinęły się setki osób z Parafii Św. Paryka oraz z parafii sąsiadujących: Św. Apostołów Jana i Pawła oraz Św. O. Pio.

Czytaj
Temat: Parada Historyczna Warszawa
Moi drodzy, nie wyobrażam sobie sytuacji żeby ktoś nie chodził tam gdzie bractwo, skoro już w nim jest, wiec do kościoła biegiem marsz!

Spotykamy się przed katedrą św. Michała Archanioła i św. Floriana (bladego pojęcia nie mam gdzie to jest , ale gdzieś chyba na Pradze) ok. 11.30 - 12.00

Ten punkt programu jest bardzo wymagany i główny organizator
Ks. Andrzej Chibowski, Duszpasterz Środowisk Twórczych i Sportu,
Diecezji Warszawsko-Praskiej wymógł na mnie gwarancje naszej obecności , wiec nie ma co muszkieter, puszkarz KBA musi być twardy
Temat: arcybiskup Wielgus

Jeżeli pojutrze dojdzie do ingresu Abp.Wielgusa to jedno jest tylko pewne. Więcej mnie nikt u św.Floriana nie zobaczy. Zawsze można iść do bazyliki lub do Pallotynów...I nikt mnie nie zmusi bym oglądał facjatę komunistycznego szpiega i karierowicza.


myslę, że nie będziesz musiał bojkotowac św. Floriana, bo to chyba inna diecezja (warszawsko-praska), gdzie rządzi Głódź

A co do tematu, to niestety "komunistyczny szpieg" i "karierowicz" - w swietle ujawnionych materiałów - dobre okreslenie nastepcy kard. Wyszyńskiego

Myslę, że w Kosciele polskim doszło do pęknięcia: z jednej strony księża i wierni, których wyrazicielem poglądów jest ks. Isakowicz-Zaleski, a z drugiej starsi hierarchowie, gotowi "wybaczyć" drobne(?) świństewka swoich kolegów ("bo takie były czasy").
I bardzo źle się dzieje, że postawy starajace sie zamazac odpowiedzialnośc Wielgusa, pomniejszyc jego winy, stwierdzające, że nic sie nie stało, że Papiez decyduje itd., tylko pogłębiaja ten podział. Mało tego, to pójście w zaparte Wielgusa tez spryzja temu peknieciu. zupelnie jakby realizowal scenariusz napisany przez bezpieke.
Temat: Trochę o mnie
witam wszystkich, z soli Deo moje drogi połączyły się kilka lat temu na kilka lat. wtedy byłam jeszcze studentką oligofrenopedagogiki i teologii. Przez te lata skonczylam oba kierunki, w efekcie jestem podwojnym magistrem UWM. obecnie zmienilam diecezje na warszawsko-praska, pracuje tu w gimnazjum jako katecheta i jestem tez studentka na UKSW na wydziale prawa kanonicznego.
Temat: Abp Gocłowski,bp Kasyna, bp Pawłowicz

A ja jestem przekonany, ze abp Ryłko owszem niedługo zacznie urzędowanie w Warszawie, ale nie jako metropolita, a jako nuncjusz.
Nowym metropolita zostanie zaś albo Abp Kowalczyk, albo Abp Głódź


Nuncjuszem na pewno nie będzie, bo chyba jasne jest, że nie może być więcej takiej sytuacji, aby nuncjuszem byl Polak - z tym chce przecież skończyć Benedykt XVI.

A abp Głódź jest w diecezji warszawsko-praskiej, więc czegoś nie rozumiem..? Przeniesienie?
Temat: Do poczytania
"Wypędzam szatana w imię Chrystusa" - wywiad z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej

http://wiadomosci.onet.pl/1561444,240,1,kioskart.html

Nie wiedziałam gdzie to wrzucić, jesli chcecie to sobie poczytajcie.
Temat: Po ew. "uwolnieniu" mszy trydneckiej
Zapewne wielu z Państwa słyszało o rzekomo planowanym na Wielki Tydzień oficjalnym "uwolnieniu" mszy trydenckiej (vide www.christianitas.pl).
W tej sytuacji - nawet jeżeli (nie daj Boże!) pogłoski te okazałby się fałsyzwe - warto pomyśleć o tym, co będziemy robić po takiej decyzji: czy mamy (u nas w diecezjach) księży potrafących celebrować mszę wg Mszału z 1962 r.? Warto by nad tym się zastanowić, zebrać kontakty, dogadać się ew. gdzie takie msze mogłybyć odprawiane (a gdzie nie ma jescze zgody bpa, której nie będzie - tak myślę - potrzeba).
Ja ze swojej strony zapytam - jak Państwo proponują: gdzie wierni z diecezji warszawsko-praskiej mogliby słuchać mszy wg Mszału św. Piusa V?Temat: Artyści śpiewaja poezję Karola Wojtyły.
"To miłość mi wszystko wyjaśniła" pod takim tytułem ukazała się płyta CD zawierająca poezję Karola Wojtyły w wykonaniu znanych polskich artystów. Wśród wykonawców znaleźli się Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Alicja Majewska ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym, Stan Borys, Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Cugowski z Budką Suflera, Seweryn Krajewski, Magda Anioł, Dorota Osińska, Beata Lerach oraz Janusz Szrom z Opole Gospel Choir. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom uzdolnionym artystycznie i sportowo. Ciekawe kompozycje i mistrzowska interpretacja poezji Karola Wojtyły czyni przesłanie z niej płynące, czytelnym dla każdego kto sięgnie po tą płytę. Słuchacze TanRadia znają już jeden z dwóch utwórów Magdy Anioł, który znalazł się na krążku - Magdalena. Producentem płyty jest Duszpasterstwo Środowisk Twórczych i Sportu Diecezji Warszawsko - Praskiej. Można ją zakupić w niektórych sklepach muzycznych, a także w siedzibie producenta: ul. Floriańska 3, 03-707 Warszawa; tel. (0-22) 619-28-29, fax. (0-22) 670-19-76.Temat: Schola w parafii nie musi denerwowac organisty
Tomku KMITO (żeby nie było, ze wysługuję się Organicusem), napisałeś dokładnie to co myślę. Tylko jaśniej i przejrzyściej.

Skopiuję sobie Twój post i zapiszę, bo może zostać zutylizowany, gdyż nie ma cech narzekania, tylko niestety jest konstruktywny... (żeby było jasne: to jest żart i drobniutka ironia)

Ta cała dyskusja natchnęła mnie, żeby wybrać się na najbliższe spotkanie Diakonii Muzycznej Diecezji warsz-praskiej i zrobić im szkolenie z podejścia do organistów. Bo szkoda marnować takie doświadczenie.Temat: Bp Wielgus współpracował z SB

Jeśli ta teczka będzie anonimowa, to każdy będzie mógł mówić, że biskupi wspópracowali z SB.
Dokładnie. Bo jeśli nie będziemy ujawniali współpracy tych co współpracowali - a z drugiej strony dumnie będziemy odwracali się od wyjaśniana spraw tych którzy nie współpracowali - to każdy pomówiony będzie "winny, chociaż nie do końca".

Na niewinnych spocznie cień winy, a winni cieszyć się będą tym "nie do końca".


Dość już haniebnego szkalowania, oskarżania i upadlania godności biskupa Kościoła katolickiego i obywatela RP - nowego arcybiskupa warszawskiego Stanisława Wielgusa - napisali biskupi i kapłani diecezji warszawsko-praskiej w oświadczeniu, wydanym w sobotę w związku ze środową publikacją "Gazety Polskiej" o rzekomej współpracy arcybiskupa-nominata ze służbami bezpieczeństwa PRL.
Zgadzam się w 100%.
W związku z tym postuluję ujawnienie teczki...Temat: Kontakty z duszpasterzami i nie tylko!
Witam i proszę o pomoc.
poszukuję kontaktów do różnych grup tzn. Ruch światło życie, harcerze, grupy apostolskie, Akcja aktolicka, duszpasterstwo młodzieży itp z poniższych diecezji:

· EŁCKA
· BIAŁOSTOCKA
· ŁOMŻYŃSKA
· WARSZAWSKO-PRASKA
· WARSZAWSKA
· SIEDLECKA
· LUBELSKA
· ZAMOJSKO-LUBACZOWSKA

interesują mnie kontakty telefoniczne i emaliowe, do prezesów, asystentów i osób zaangażowanych. Jeżeli możecie pomóc proszę o kontakt: ksm@ksm-drohiczyn.pl

DziękiTemat: Ingres w Gdańsku
Na pewno jest inną osobą aniżeli abp. Gocłowski. Trudno mi oceniać, bowiem abpa Gocłowskiego znałem osobiście, natomiast druga postać nie jest mi dobrze znana. Poglądami także obaj się różnią i właśnie kwestia sympatii dla Radia Maryja, oskarżenia o eurosceptycyzm były źródłem niezadowolenia gdańskich elit - na dodatek nie wszystkich. Prawie 4 lata ten człowiek kierował diecezją warszawsko - praską i poza krytykowaniem jego poglądów raczej nikt nie złapał go pijanego. Uważam, że takie działania młodzieżówki, której chyba niekoniecznie o dobra Kościoła chodzi, za skandaliczne. A uroczystość dzisiejszą zaszczycił nie tylko prezydent Kaczyński, ale także były prezydent Wałęsa. Czas pokaże, czy te przepowiednie staną się faktem, czy są tylko zwykłą złośliwością.Temat: Pytanie co to jest 1,5 stopień bo nie wtajemniczony jestem?
Mhm ... więc celebracje są częściej niż w Diecezji Warszawsko-Praskiej (przynajmniej w rejonie Bródnowskim).

U nas jak już chyba pisałem między jedną celebracją a drugą jest odstęp 3 tygodni (czyli 2 spotkań w grupach) ... ale chyba schodzimy z tematu więc już nic nie piszęTemat: *PM 2009* cz. 7
ana1001, współczuję księdza. U nas też się problem pojawił, bo pani z poradni poprosiła o przyniesienie papierka z parafii, na którym może wpisać, że odbyliśmy te 3 spotkania. A ksiądz w parafii G. robił problem, bo oni mają tylko karteczki z miejscem na nauki, poradnię i skupienie razem. Ale po 15 minutach przekonywania dostaliśmy taką karteczkę. Mam nadzieję, że będzie ok. No i mam jeszcze takie pytanie: co to jest to skupienie i czy trzeba je jeszcze robić po kursie weekendowym?? (ślub w diecezji warszawsko-praskiej będzie)

Co do zaproszeń, to u nas wszyscy powyżej 18 dostają osobne z os. towarzyszącą. A na obiad weselny też bym zapraszała z os. towarzyszącą: w końcu, jak w rodzinie G. czy mojej jest jakaś ważniejsza impreza typu chrzciny, rocznica ślubu rodziców to też idziemy oboje.

Teraz lecę na szkolenie BHP. Mam nadzieję, że nie zasnę, bo nudne strasznie podobno...

mpk82, wesele fajna rzecz, a kryzys minieTemat: RJ 1994-2008??
pomyślałam czy nie byłaby jakimś wyjściem fundacja wspierająca Radio Józef (i może z czasem inne media katolickie) na terenie diecezji warszawskiej i warszawsko-praskiej, która jednocześnie byłaby organizacją pożytku publicznego - problem 1% podatku, o który tu pytano, szybko by się rozwiązał

ponadto fundacja mogłaby za zgodą ks. abp. Nycza i przyszłego metropolity warszawsko-praskiego prowadzić zbiórki w kościołach na potrzeby Radia i dbać o jego PR na terenie metropolii

nie wiem czy słuchaczami RJ są głównie osoby starsze - ja jestem akurat w średniej forowej z moich znajomych słuchających Radia są sami młodzi ludzie ale im więcej osób słucha tym lepiejTemat: Zaproszenie :-) !
Serdecznie Was wszyskich zapraszam na kawał dobrej muzyki sakralnej, której można będzie wysłuchać podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Kościelnych CAECILIANUM 2006. Odbędzie się on w dniach 7 i 8 października w katedrze diecezji warszawsko – praskiej w kościele św. Floriana przy ulicy Floriańskiej 3. Warto wsłuchać się w dźwięki muzyki w pięknym wnętrzu pięknego kościoła.
Jeżeli masz chwilę czasu, jeżeli nie będziesz miał pilnych spraw na głowie, jeżeli nawet dzieci, żona, koleżanki i koledzy będą Cię od tego pomysłu odciągać to przyjdź, a myślę, że nie pożałujesz. A ich wszytkich weź ze sobą a potem wpadniecie na Starówkę, bo jest blisko. Zignoruj pogodę, choć, jeżeli będzie ładna, to będzie zachęcała bo wędrówek na świeżym powietrzu, ale przy odrobinie chęci będzie można pogodzić obie te sprawy.

Zapraszam!Temat: Bierzmowanie na ursynowie


W Warszawie jest jedyny awaryjny taki o?rodek w ko?ciele ?w. Aleksandra na
placu Trzech Krzy?y :)


Dwa są. Dla diecezji warszawsko-praskiej sakrament bierzmowania jest
udzielany w katedrze św. Floriana. Na pl. Trzech Krzyży w gablocie sa
wywieszone konieczne informacje.


ale tam jest "awaryjnie na powa?nie", reszta to chyba zale?y od wielko?ci
wiary czytaj datku ;)
Poszukaj jakie? podupadaj?cej parafii z ciekn?c? dzwonnic? ;)


Sa przygotowania do bierzmowania chociażby w kościele akademickim św.
Anny ale to chyba 10 spotkań w tygodniowych odstępach. Można też
przygotować się indywidualnie w dowolnej parafii.

Pomijając całą prcedurę to dziwi mnie "awaryjne" podchodzenie do
sakkramentów. IMHO pisanie że jest to "Awaria"  bo ktoś ma być
chrzestnym to lekka hipokryzja. Chrzestny ma być odpowiedzialny za
duchowe wychowanie dziecka w danej wierze i jeśli sam załatwia te
sprawy "na czapę" to może warto sie zastanowić czy być tym
chcrzestnym? Bo to jednak sprawa wiary a nei świeckeij tradycji i może
warto podejść do tego w odpowiedni sposób? Np. zamiast załatwiać
papierek wyłuszczyć rodzicom chrzestnym swoją sytuację i albo odmówić
albo porosić o przesunięcie terminu chrztu by w spokoju przygotować
sie duchownie do bierzmowania? Polecam pod rozwagę taki wariant
zamiast płacenia za papierek.

Zdrówko

Temat: Warszawski ratusz na... Pradze (rence i nogi opadajom)
[cyk]


4. No i właściwie, dlaczego nie:-)


Witam!

...bo NIE! Bo to jezd WARSZAWSKI Ratusz! Nie - prasko-warszawski. Juz
wystarczajacy galimatias jest z diecezja warszawsko-praska...!

Uklony

kpawlak

Temat: Wieloletni kapuś mianowany metropolitą Warszawy...

Dość już haniebnego szkalowania, oskarżania i upadlania godności biskupa Kościoła katolickiego i obywatela RP - nowego arcybiskupa warszawskiego Stanisława Wielgusa - napisali biskupi i kapłani diecezji warszawsko-praskiej w oświadczeniu, wydanym w sobotę w związku ze środową publikacją "Gazety Polskiej" o rzekomej współpracy arcybiskupa-nominata ze służbami bezpieczeństwa PRL.

Dość podważania dobrego imienia arcybiskupa-nominata, a także innych biskupów i kapłanów, którzy w ostatnich miesiącach stają się ofiarą medialnej inkwizycji - czytamy w oświadczeniu.http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/dosc-haniebnego-szkalowania,851140,2943Temat: grono.net
moim skromnym zdaniem, to "dyskusje" i forma działania całego systemu na grono.net jest zdecydowanie gorsza niż tu...
Grono Ruchu Światło-Życie jest niestety bardzo zaśmiecone i nikt się nie poczuwa zeby je porządkować i przyznam że ze smutkiem patrze na to, co się tam dzieje. Treści też tam niewiele jest... co najwyżej jakichś nowych ogłoszeń można sie dowiedzieć... no a poza tym zostało ono zdominowane przez diecezje Warszawsko-Praską...Temat: Przedstawienie teatralne w Seminarium
Zwyczajem lat ubiegłych, alumni kursu III Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przygotowują przedstawienie teatralne. W tym roku serdecznie zapraszamy wszystkich na sztukę pt. „Igraszki z diabłem”, na podstawie komedii Jana Drdy.

Terminy ogólnie dostępnych przedstawień:
1. Niedziela, 9 grudnia, godz. 16.00
2. Niedziela, 9 grudnia, godz. 19.00
3 .Wtorek, 11 grudnia, godz. 19.00
4 .Środa, 12 grudnia, godz. 19.00
5 .Sobota, 15 grudnia, godz. 19.30
6 .Niedziela, 16 grudnia, godz. 19.00
7 .Wtorek, 18 grudnia, godz. 19.00
8 .Środa, 19 grudnia, godz. 19.00

Zapraszamy wszystkich chętnych, również grupy z parafii. Osoby odpowiedzialne za daną grupę prosimy o kontakt z klerykiem Kamilem Prusem ((proszę przeczytać uwagi do regulaminu)op.pl), aby zarezerwować potrzebną liczbę biletów.

Do zobaczenia!

Alumni Kursu III
WSD-DWPTemat: Wybory za nami...

o 11 mamy się dowiedzieć o składzie rządu Odpowiadając na pytanie Agnieszek dlaczego nie jestem mocno zainteresowany tym tematem -odpowiadam: dlatego ,że właśnie wychodze do praskiej katedry św.Floriana na spotkanie Biskupa mojej diecezji z ruchami i wspólnotami w niej działajacymi.To o wiele bardziej budzi moje emocje.
O 12.00 rozpoczyna sie Msza św..Temat: eucharystia

Byłem u proboszcza w tej sprawie i pouczył mnie jak składać ręce do brania Eucharystia "na rękę" to nie tylko kwestia jak składać ręce ale nade wszystko świadomość uczestnictwa w ofierze Jezusa. "Niehigieniczność" i " zły wygląd"tradycyjnego sposobu jej przyjmowania jest beznadziejnym i dziecinnym argumentem.
Nadto coś jakbyś z tym problemem wyrwał sie jak Filip z konopii; problem jest podnoszony , także na tym forum , już od długiego czasu.Pamiętaj także , że potrzeba specjalnego zezwolenia biskupa na ten sposób przyjmowania Ciała Panskiego. O ile w Twojej diecezji(Warszawskiej) jest takie zezwolenie , to już np. w Warszawsko-Praskiej już nie.Temat: Ruch Światło-Życie w eterze
bede jednak dociekliwy : czy cos dziej sie z obecnością oazowiczów w radio i telewizji w innych diecezjach?

Na razie wiemy o 8 z 41:

nie ma oazowiczów w radio w diecezji:
bydgoskiej,
częstochowskiej,
ełckiej,
warszawsko-praskiej
warmińskiej

w trzech diecezjach coś się dzieje:

Bielsko-Żywiecka - pare audycji w Radiu Anioł Beskidów
Katowicka - radio eM 107.6 fm (radio archidiecezji), poniedzialek 21.30, audycje prowadzone z udzialem oazowiczow
Tarnowska - Radio RDN we środy 19,15 jest audycja oazowaTemat: Bp Wielgus współpracował z SB

W końcu to jest wiek XXI, a nie XV.

Taaa, i ludzie są bardziej ... no własnie co? cywilizowani? hehehe To, że używają internetu i komórek nic nie zmienia, natura ludzka jest ta sama.


Dość już haniebnego szkalowania, oskarżania i upadlania godności biskupa Kościoła katolickiego i obywatela RP - nowego arcybiskupa warszawskiego Stanisława Wielgusa - napisali biskupi i kapłani diecezji warszawsko-praskiej w oświadczeniu, wydanym w sobotę w związku ze środową publikacją "Gazety Polskiej" o rzekomej współpracy arcybiskupa-nominata ze służbami bezpieczeństwa PRL.

http://fakty.interia.pl/f...nia,851140,2943Temat: Autostrada A4

Koniec złudzeń - nie będzie A4 na Ukrainę

"Gazeta Prawna": przed Euro 2012 nie uda się zbudować autostrady na Ukrainę. Według dziennika, informacja ta zostanie niedługo potwierdzona przez ministra infrastruktury.
Rząd pracuje nad urealnieniem planu budowy dróg ekspresowych i autostrad potrzebnych na mistrzostwa. "Gazeta Prawna" pisze, że z realizacji może wypaść między innymi ostatni fragment autostrady A4 z Rzeszowa do granicy ukraińskiej. Dziennik zwraca uwagę, że drogowcy nie wykupili jeszcze ani jednej działki na planowanej trasie i dopiero czekają na decyzje środowiskowe.
Innym zagrożonym fragmentem jest autostrada A1 z Torunia do Strykowa i ostatni odcinek A2 przed stolicą, ze Strykowa do Konotopy. W tym przypadku - czytamy w "Gazecie Prawnej" - budowę skutecznie może zablokować rodzina biskupa ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, Henryka Hosera, która nie chce sprzedać ziemi pod inwestycję. Zgodnie z planem, do połowy 2012 roku rząd powinien wybudować 906 kilometrów nowych autostrad. Dziś mamy ich 699 kilometrów. Zdaniem "Gazety Prawnej", jeszcze bardziej imponująco wygląda plan budowy dróg ekspresowych. Do 2012 roku ma w sumie powstać 2418 kilometrów.

źródło: wiadomosci.onet.pl/1827312,11,item.html


No to po marzeniach o szybkim rozwoju regionu...Temat: Wywiad: Wypędzam szatana w imię Chrystusa
Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli.

http://wiadomosci.onet.pl...a,kioskart.htmlTemat: Herb miasta Nysy
No pogratulować, pracy jaką włożyłeś w ten tekst, dobry jest. Chociaż brakuje tutaj paru pozycji co do pochodzenia lilij zwherbie biskupstwa i samego herbu bp Henryka z Wierzbnej. Chodzi tutaj o artykuły p. dr Agaty Tarnas-Tomczyk i p. dr Przemysława Wiszewskiego bo sam T. Jurek tutaj to za mało moim zdaniem. Nie znajduję tutaj także tezy, że lilie w herbie biskupstwa wrocławskiego mogą pochodzić od patrona biskupstwa, którym od samego początku jest św. Jan Chrzciciel. Co do il.17 to dobrą tezą jest, że herbów z mostu Karola w Pradze(ten sam herb znajduje się również na sklepieniu w katedrze w Kutenj Horze) nie powinno się przyjmować jako herbu biskupstwa, i co do tego że bp Przecław był stronnikiem króla a później cesarza Karola IV są wśród historyków podzielone. Jednym z przykładów na to jest to, że diecezja wrocławska nigdy nie weszła w skład archidiecezji praskiej chociaż Karol tego bardzo pragnął. Drugim przykładem jest np. zjazd Karola i Kazimierza we Wrocławiu na którym to Karol przyrzekł, że nie będzie chciał wcielić biskupstwa do nowo powstającej archidiecezji na potwierdzenie tego przymierza i zjazdu wybudowano kościół św. Doroty we Wrocławiu (świątynie trzech narodów). Brak mi również w tutaj opracowania Haisnga na temat herbu Nysy, na którym oprał się D. Tomczyk. Rozumiem, że brak większej ilości nowej literatury, gdyż biblioteka jak i miejska tak i na PWSZ nie ściąga w tym zakresie opracowań a szkoda. Brakuje mi tutaj także Strzyżewskiego. Ale chwalić tą pracę trzeba bo jest to jedno z nielicznych opracowań od wielu lat zajmujące się tym zagadnieniem.Temat: Świadectwa
właśnie choruję sobie, od poniedziałku leże w łóżku z zapaleniem tchawicy ( to po sesji Szkoły Animatora )
i tak czytam te świadectwa i czytam i sie nadziwić nie moge.
--------------------------------------------------
W tym roku przeżywałam II* ONŻ w Smolanach.
i chciałabym sie podzielić paroma sprawami, w których Bóg działał.
Pojechałam tam po naprawde solidnej i rzetelnej formacji ( za co dziękuje swoim animatorom ) i bez żadnych nastawień pojechałam. wiedziałam, że jest to poważny krok i że trzeba sie powaznie zachowywac. w końcu rosne na dojrzałego chrześcijanina
a tak naprawde to PBóg na mej pustyni, juz na koniec, kiedy miałam sie zbierac, dał mi słowo
" Dlatego opuści człowiek ojca i matke, a połączy sie z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem." Ef 5, 31
i w końcu zrozumiałam.
od dłuższego czasu prosiłam Pana by w końcu pomógł mi rozeznać moje powołanie.
myślałam i nad życiem konsekrowanym i nad samotnością..
a tu taki psikus

no i poznałam wielu wspaniałych ludzi. jeszcze raz podkreśle, że mielismy połączoną oaze z diecezją warszawsko - praską, która naprawde wiele wniosła swoja postawą w moje życie.
ich świadectwa i modlitwa działały wiele...
no i of kors Smolany mają swój urok, spędziałam tam swój I* i cały rok jezdzac na Szkoły Animatora..

"Smolany wiocha ze snu, Smolany city.." jakby ktoś zaśpiewał

Chwała Panu za ten błogosławiony czas

no i nie mogę tu zapomnieć o przyjacielu, którego Pan mi dał podczas tych rekolekcji.
Za Krzysia i Jego słowa i Jego postawę - chwała Ci Panie
Temat: Nasza klinika :)
Czy ja też mogę zgłosić się do pracy w waszej klinice?

Oto moje CV:
Dane:

- Marfal
- Diecezja Warszawsko-Praska
- lat 128
- kawaler
- bezpartyjny
- członek loży "Wampir"

Wykształcenie:
- Kurs 1 pomocy odbyty w Szpitalu w Otwocku z wynikiem niedostatecznym
- Kurs 2 pomocy odbyty w Zakładzie Pogrzebowym w Łodzi z wynikiem dobrym
- Kurs 3 pomocy odbyty podczas "Międzynarodowego Festiwalu Zombi" na
Karaibach z wynikiem bardzo dobrym
- Absolwent Wydziału Akupunktury na "Akademi Voodo" - ocena końcowa: celujący

Doświadczenie zawodowe:
- 3 mies. stażu w Szpitalu dla psychicznie chorych we Wtorkach (zwolniony za
kradzież bramy)
- 2 lata pracownik szpitala w Łodzi - jako asystent Dr. Skórołapki
- uczestnik wyprawy naukowej na Syberię Dr. Żiwago
- 1 mies. praktyk w prywtnej klinice Dr. Frankenstaina w NiemczechTemat: Na pomoc !!!!!!! Ratunku !!!!!!!! Układ atakuje !!!!!
Moby nie podniecaj się bo zawału dostaniesz.
http://forum.wm.pl/viewtopic.php?t=13925&sid=85001a4f0571f18ed0a632d0f26d76cf
I poczytaj swoją wypowiedź na temat donosiciela.

Dość już haniebnego szkalowania, oskarżania i upodlania godności biskupa Kościoła katolickiego i obywatela RP - nowego arcybiskupa warszawskiego Stanisława Wielgusa - napisali biskupi i kapłani diecezji warszawsko-praskiej w oświadczeniu, wydanym w związku ze środową publikacją "Gazety Polskiej" o rzekomej współpracy arcybiskupa-nominata ze służbami bezpieczeństwa PRL.

"Dość podważania dobrego imienia arcybiskupa-nominata, a także innych biskupów i kapłanów, którzy w ostatnich miesiącach stają się ofiarą medialnej inkwizycji" - czytamy w oświadczeniu.


http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8659114&rfbawp=1166899216.257&ticaid=12e94Temat: REKOLEKCJE DOMOWEGO KOŚCIOŁA
No ja już znalazłem tutaj:
http://www.dk.oaza.pl/v7/rekolekcje.php

Zweryfikowaliśmy z Asią plany i pasuje nam jednak tylko pierwszy turnus (czyli za tydzień - trzeba zorganizować urlop ).

Udało się na szczęście znaleźć wolne miejsca w diec. warszawsko-praskiej (Błonie k/Tarnowa). Ale jeszcze z ciekawości obdzwaniamy inne diecezje. W sprawie Koniakowa będziemy jeszcze się kontaktować.Temat: małe rzeczy, które cieszą
A wam powiem, że właśnie nie dawno wróciłem z treningu w piłkę nożną i można powiedzieć, że całkiem fajnie i miło było (tylko nawiasem mówiąc można powiedzieć, że to już nie te lata w kondycji i umiejętnościach no ale i tak dość dobrze to wyglądało ) i nawet całkuem dobrze mi szło (jak zawsze, nie ma jak skromność )
A i mogę też powiedzieć ludziom z diecezji Warszawsko-Praskiej, że na najbliższej Tratwie nie mają szans z Halinowem (możecie nawet nie przyjeźdzać na turniej )Temat: www.ratujmyradiojozef.pl
Hurrra ! Z wielką radością i nadzieją przeczytałem o "rozpoczynających się dziś rozmowach w
sprawie tworzenia nowego radia ewangelizacyjnego na bazie starego Radia Józef 95,5 FM Archidiecezji Warszawskiej i Radia Warszawa 106,2 FM Diecezji Warszawsko-Praskiej."
strona projektu :
http://www.wspieramyradio...wangelizacyjne/
Otoczmy modlitwą podejmujących decyzje dotyczące radia Józef. bo może już niedługo będziemy mieli z powrotem naszego Józefa, a Plus dalej pozostanie plusem, każdy więc będzie miał wybór czego chce słuchać i skończą sie wzajemne oskarżenia i żale.Temat: Janusz Radek - nowości - tutaj nie komentujemy !!!
Warszawa, 30 września, godz.19
I OGÓLNOPOLSKA PARADA PATRIOTYCZNEJ PIEŚNI
RYCERSKIEJ I WOJSKOWEJ
Na scenie usytuowanej na plantach za Pomnikiem Kościuszkowców
Koncert Galowy
Wystąpią laureaci Złotego, Srebrnego i Brązowego Ryngrafu
– nagród dla najlepiej zaaranżowanych i wykonanych piosenek
oraz Kapela Staśka Wielanka.
W ramach Koncertu Galowego zaprezentowane zostanie także widowisko Mysterium Iniquitatis
ukazujące uniwersalny charakter walki dobra ze złem.
Wystąpią znani polscy artyści, m.in. Krzysztof Kolberger, Janusz Radek,
Katarzyna Groniec, Kinga Preis, Marek Bałata, Natalia Sikora, Krystyna Kozanecka,
Beata Jankowska, Krystyna Jankowska, Roman Kołakowski,
Zespół Kameleon, orkiestra i chór pod dyrekcją Radosława Kiszewskiego, przygotowanie chóru Magdalena Siedlecka.
Reżyseria koncertu – Roman Kołakowski i ks.Andrzej Chibowski.
Kierownictwo muzyczne – Hadrian Tabęcki.
Produkcja koncertu – Duszpasterstwo Środowisk Twórczych i Sportu
Diecezji Warszawsko-Praskiej.

a moze nieprawda to już..?Temat: zgłoszenia oazowe, zakonczone?

dokladnie chodzi mi o 0 stopien 2 turnus w diecezji rzeszowskiej...

Sama napisalas, ze juz za pozno jesli chodzi o Twoja diec., czyli rzeszowska, wiec mysle, ze my w tej kwestii nic nie zmienimy... Co najwyzej ja moge Tobie/ Twojemu ksiedzu zaproponowac probe zgloszenia do mojej diec. (warszawsko - praska). Jezeli Cie to interesuje, to daj znac.Temat: Poszukuję...
bo centrum albo starówka to diecezja Warszawska... a lepCia to jest z warszawsko-praskiej... tak jak i ja i dlatego zachęcam na naszą stronę Wisły, np dwa przystanki od starówki jest wspólnota w katedrze św. Floriana (spotkania chyba w czwartki), albo troszeńke dalej jest na Ratuszowej też wspólnota... (spotk. w niedziele).. jeśli nadal jesteś zainteresowana to moge sie więcej dowiedziećTemat: Ceny rekolekcji w diecezjach
Tak czytałam...moze przeoczyłam...wracając do początkowego wątku to jak pamiętam, rekolekcje w diecezji warszawsko-praskiej (jeszcze jakieś 6 lat temu) kosztowały 380zł. Ale obecnie jest to 450zł + 80zł przejazd

Ad zdobywania pieniążków to np nasza wspólnota-parafia organizowała w czerwcu festyn, z którego zyski przeznaczaliśmy na rekolekcje...i inne..sprzedaż zniczy, książek, także w gminie można jakoś to załatwić ale na tym sie nie znam
No i teraz jeszcze chyba ten 1% podatku 'działa'.Temat: Jak zrezygnować z Oazy
Powiem szczerze, ze dyskusja robi sie troche dziwna, bo generalnie powstaje obraz chorej wspolnoty, tej konkretnej.... Mowimy o niej jakby to byla jakas abstrakacja, a przeciez ta wspolnota jest osadzona w konkretnych realiach. A co za tym idzie trzebaby bylo sie dowiedziec dokladnie jak jest.... Marta, jak napisala jest z Warszawy, co za tym idzie sa mozliwe dwie diecezje (ale jestem odkrywcza ). Z obu diec., na tym forum jest sporo anim. a co za tym idzie mozliwa jest konkretna pomoc! I wcale nie jest jakims pomyslem z kosmosu, poruszenie takiego problemu z moderatorem diec.. Jezeli Marta jestes z diec. warszawsko - praskiej jak najbardziej jestem chetna do pomocy!

Ps. Przepraszam za powtorzenia typu "co za tym idzie"....Temat: Warszawskie spotkanie forumowiczow ;)
oj dziewczyny dziewczyny... marudy
to skoro już wszyscy wiedzą jak wyglądało spotkanie, to ja od siebie dodam że wspaniale było spędzić trochę czasu w takiej atmosferze i tak po prostu, na luzie.. cóż.. brakuje mi chyba takich spotkań.. i ciesze się że nie wszyscy obecni byli z diecezji warszawsko-praskiej

i jakoś w przeciwieństwie do niektórych nie ciągnie mnie na większe spotkanie.. bo ludzie sa wówczas zbyt anonimowi.. i tak sie chce pogadać ze wszystkimi że w końcu z nikim sie nie rozmawia. U nas było idealnie a nawet za dużo jak na spacer, bo sie podziały robiły.

a ostatnio podupada moja wiara w oazowiczów, więc trochę ją podnieśliście może w takim razie na następne spotkanie zadeklaruje swoją obecność, to może więcej osób się namówi

oj chyba sie rozgadałam.. ale sie po prostu cieszę z tego wczorajszego popołudnia co prawda sporo później byłam w domu niż planowałam.. ale udało mi się na całe szczęście załatwić jeszcze wszystkie zaplanowane sprawy w warszawie

oj chyba sie rozgadałam.. i zaraz nic nie zrozumiecie. Wiec podsumowując chce powiedzieć że wielkie dzięki za to spotkanie i dla każdego obecnego tam jeszcze buziak
x 5

dobrej nocy wszystkim to czytającym
GosiaTemat: Zmiany w programie Radia Plus Józef

Powrót Radia Józef ! Hurrra !
Z wielką radością i nadzieją przeczytałem o "rozpoczynających się dziś rozmowach w
sprawie tworzenia nowego radia ewangelizacyjnego na bazie starego Radia Józef 95,5 FM Archidiecezji Warszawskiej i Radia Warszawa 106,2 FM Diecezji Warszawsko-Praskiej."


Chwał Bogu!!!!
Modlitwa jest silniejsza od pieniędzy!
Niech żyje Radio Józef!

Pozdrawiam,
MarekTemat: Zmiany w programie Radia Plus Józef
Powrót Radia Józef ! Hurrra !
Z wielką radością i nadzieją przeczytałem o "rozpoczynających się dziś rozmowach w
sprawie tworzenia nowego radia ewangelizacyjnego na bazie starego Radia Józef 95,5 FM Archidiecezji Warszawskiej i Radia Warszawa 106,2 FM Diecezji Warszawsko-Praskiej."
strona projektu :
http://www.wspieramyradio...wangelizacyjne/
Otoczmy modlitwą podejmujących decyzje dotyczące radia Józef. bo może już niedługo będziemy mieli z powrotem naszego Józefa, a Plus dalej pozostanie plusem, każdy więc będzie miał wybór czego chce słuchać i skończą sie wzajemne oskarżenia i żale.Temat: Diecezja
hej hej hej, cos mi tu nie pasuje. jezeli Szebesta wie, ze Klodzko juz w 973 (?-dobrze pamietam?) nalezalo do diecezji praskiej, to dlaczego inni o tym nie wiedza i uparcie twierdza, ze pierwsza wzmianka pochodzi z Kroniki Kosmasa z 981?

niech mi to ktos wyjasni, bardzo prosze.Temat: Sylwester w piatek...
U nas tez jest dyspensa diecezja Warszawsko-Praska.

[ Dodano: Pią 31 Gru, 2004 ]
u nas tez jest dyspensa diecezja warszawsko - praska.Temat: Msza wszechczasów w diecezji warszawsko-praskiej?
Szukam kontaktu z osobami (środowskami) tadycyjnymi w diecezji warszawsko-praskiej .Prosze o kontakt na podajny maila warzsawiak81@o2.pl ps.Lefebryci nie pisacTemat: nauki w Warszawie
WIKTORIA: zgadza się, konkretnie 3 niedziele.Grębków jest to diecezja siedlecka, i w tej diecezji obowiązuje inny system nauk.W diecezji warszawskiej i warszawsko-praskiej jest 10 nauk w tzw cyklu zamkniętym.Temat: Msza wszechczasów w diecezji warszawsko-praskiej?

Szukam kontaktu z osobami (środowskami) tadycyjnymi w diecezji warszawsko-praskiej .Prosze o kontakt na podajny maila warzsawiak81@o2.pl ps.Lefebryci nie pisac

to już zabrzmiało jak kryterjum z serwisu randkowegoTemat: Warszawskie spotkanie forumowiczow ;)
ujawnia nam sie coraz więcej warszawskich forumowiczów
piszcie, piszcie, kto jeszcze chce poznać inne sympatyczne buźki z tejze diecezji (a wlasciwie z obu diecezji warszawsko-praskiej i warszawskiej, bo jak ustalilismy i jedni i drudzy tu zaglądają ) )Temat: KODA"05 Warszaw.-Praska?? - poszukuje informacji
Czy ktośkolwiek może mnie powiedzieć cosik o tegorocznej KODA, bom bardzo ciekawa. I poza tym gdzie ona może sie odbyć (lub odbywa) jeśli chodzi o diecezje Warszawsko-Praską. I czy może ktoś sie wybiera? I czy w ogóle będzie. Chętnie przeczytam wszelkie informacje (oraz wrażenia)Temat: Dyspensa
A dla diecezji warszawsko-praskiej informacja jest tutajTemat: małe rzeczy, które cieszą
dalej jestem w Krakowie i dalej sie z tego cieszę...

wczoraj spotkaliśmy sie z trójką z diecezji Warszawsko - Praskiej
fajnie było mieliśmy razem mszę św. miał nas odwiedzić biskup Skworc, niestety nie dotarł...

pozdrowionka dla wszystkich

EllciaTemat: lektorki ?!
W diecezji Warszasko - Praskiej jeszcze nie spotkałem się z ministrantkami, albo lektorkami.

A co do mojego zdania, to nie będe powtarzał słów Guru, bo moje zdanie na ten temat jest takie same jak jego.
A i jeszcze jedno, oprócz czytań może być też psalmTemat: małe rzeczy, które cieszą
A ja byłem dzisiaj na XIII zlocie młodzieży diecezji Warszawsko-Praskiej w Ossowie

Fajnie było, spotkało się tych i owych
Wspaniała pogoda była(chociaż jak zjawiliśmy się na miejscu to było zimnawo), rodzinno-modlitewna atmosfera
Ogólnie było superTemat: Animator... też człowiek ;)
diecezja warszawsko praska wysprzątała śmierdzący stawik!! o!
aktualny wieczernik nr 152 na stronie 69
Temat: Zrób sobie indult.
Laudetur Iesus Christus!
Chciałem zapytać, czy w diecezji warszawsko-praskiej odbywają się jakieś starania o indult? Jeśli tak bardzo proszę o kontakt - kuhol@o2.pl
Z Bogiem!Temat: Indult w Gnieźnie? Pomocy!
Przeorat FSSPX jest w diecezji warszawsko-praskiej, gdzie indultu nie ma (i nie będzie)
Temat: indult Warszawa - Praga
Osoby zainteresowane podjęciem działań mających na celu uzyskanie od JE abpa Sławoja Leszka Głódzia zgody na celebrację w diecezji warszawsko-praskiej Mszy Św. w klasycznym rycie rzymskim proszone są o kontakt: mbusz@wp.pl; GG 1352104

Michał BuszewskiTemat: Bierzmowanie

JoseCortez, ty nie jesteś przypadkiem z diecezji siedleckiej ?
Ja jestem z warszawko-praskiej. A dlaczego pytasz? Wy też do Ossowa jeździcie?
Temat: Propozycje, uwagi, prośby...
wróciłam

Podanie o bierzmowanie do arcybiskupa diecezji Warszawsko - Praskiej xD.
u mnie też jest co roku
Temat: Neokatechumenat - take care!!!
Przy okazji: ks. Marek Sedek to dawny moderator diecezjalny Ruchu Swiatlo-Zycie diecezji Warszawsko-Praskiej, a w tym roku byl moderatorem na KODA, w ktorym uczestniczylem Baaardzo fajny i madry czlowiek.Temat: Powołanie kapłańskie

Polk, ale Mielec nie leży chyba w diecezji Warszawsko-praskiej. Ale pewnie nie szybciej, niż od matury
Słuszna uwaga
Temat: Sylwester w piatek...
u mnie tez jest dyspensa diecezja warszawsko-praskaTemat: SZUKAM REKOLEKCJI - 2007 (dotyczy rekolekcji RŚŻ)
witam

chciałbym się dowiedzieć terminy letnich rekolekcji stopnia ONŻ I w archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej

dziękujeTemat: Triduum Paschalne w formie rekolekcji - II rok deuterokatech
u nas tez jest! - diecezja warszawsko-praskaTemat: Kiedy i gdzie Ord??
ORD
Loretto k. Wyszkowa
diecezja warszawsko-praska
filia mazowiecko-podlaska
28 stycznia 2009-1 lutego 2009.
reszta danych na stronach oaza.pl wkrótce
Ale juz mozecie wstepnie na PW rezerwowac miejsceTemat: bierzmowanie...


Kosciól Sw. Floriana na Pradze (niedaleko ZOO)


Mała porawka: Katedra świętego Floriana. Dla ułatwienia katedra
diecezji warszawsko-praskiej.

Zdrówko

Temat: DKS
Ok... przykro mi, ale nie uda nam się zrobić spotkania przed Twoim wyjazdem. Jeśli jesteś zainteresowany DKS w naszej diecezji - PW. Bo w sumie w Warszawsko- Praskiej też jakoś ta diakonia działa - co prawda nie tak prężnie, jak na świętej Warmii, ale jestTemat: Powitanie
Witam!
ciesze sie bardzo ze takie forum istnieje Jestem mama prawie polrocznego Szymonka Jestesmy z Mezem w Domowym Kosciele w diecezji warszawsko-praskiej a moim rodzinnym miastem sa Tychy Pozdrowionka dla Nobody
Temat: Rekolekcje III stopnia w Rzymie lub Wilnie
No tak tylko ze na tej stronce jeszcze nie ma żadnych informacji
Słyszałem ,że diecezja warszawsko praska równiez organizuje rekolekcje w Wilnie jeżeli to nieprawda to wyprowadźcie mnie z błędu:) PozdrawiamTemat: Planowane spotkanie na dłuzej ma sie odbyc w.....
Jeżeli przyjmiemy codzienną Mszę, to proponuję aby każdego dnia w innym zabytkowym kościele, a koniecznie musimy pokazać wam Katedrę Warszawsko-Praską, no bo w końcu diecezja w której ma siedzibę Admin.Temat: wspolnota w Wawie - lewa strona
słuchajcie, ja jestem co prawda z diecezji wawsko-praskiej, ale mam kolezanke, ktora szuka wspolnoty po drugiej stronie Wisły. Szukam namiarow na owocodajna wspolnote (najlepiej akademicka - dziewczyna ma 19 lat), gdzies w okolicach centrum. pomozcie!Temat: Szukam WSPÓLNOTY w mieście Warszawie...
A w ktorej diecezji? Warszawsko-praskiej, czy archidiecezji warszawskiej?Temat: Bóg- czy i jaki jest?
Hajdamaka - mnie to akurat nie dziwi. Historycy, nawet mający bardzo rzeczowe podejście do tematu, jak zdążyłem się przekonać, lubią na marginesie suchej analizy faktów prowadzić daleko posunięte dywagacje i interpretacje, zaznaczając oczywiście, że to tylko domysły. Dla niektórych na przykład mocno "podejrzany" jest fakt, że zabity został tylko Wojciech, a jego towarzysze, jego brat Radzim-Gaudenty i jeszcze jakiś zakonnik, którego imienia nie pamiętam, pozostali przy życiu. Jeśli bronić Wojciecha można by stwierdzić na przykład, że Prusowie byli bardziej szczwani, niż by chrześcijanie przypuszczali i kiedy zdali sobie sprawę, jaką wartość przedstawia dla nich misjonarz, ścieli mu głowę i posłali do Polski na dowód śmierci, aby potem resztę ciała przehandlować Chrobremu za obfitą sumkę. Byłoby to więc w istocie morderstwo dla własnej korzyści, a pozostali dwaj zostali przy życiu, bo ktoś głowę musiał zanieść. Z drugiej strony, sprzyjając raczej Prusom moglibyśmy wysnuć hipotezę, że Wojciech wcale taki święty nie był i zrobił im coś paskudnego (na ten przykład wycinanie świętych drzew), czego jego towarzysze poniechali i dlatego ocalili głowy. Tyle że równie dobrze św. Wojciech mógł zginąć, bo to on prowadził działania misyjne i to on był przywódcą grupy, więc to jego należało zlikwidować - pozostali po prostu z punktu widzenia Prusów nie stanowili zagrożenia.

Ale oczywiście wartość naukowa powyższych dywagacji jest nie większa, niż zastanawianie się "co by było, gdyby Hitler wygrał wojnę", czyli żadna. Ale osoba niewtajemniczona może spiskowe bajdurzenia naukowca uznać za tezy przez tego naukowca udowodnione i przekazać dalej w formie plotki. A plotka - wiadomo- siła potężna. Zresztą, materiał historyczny wypaczyć łatwo. Czytałem już opinie o Wojciechu, że to pierdoła był i nieudacznik, bo go z diecezji Praskiej sami wierni wyrzucili i tylko ze względu na kumpelskie stosunki z papieżem i cesarzem zamiast kompromitacji politycznej i utraty tytułu (albo przymusowego powrotu do Pragi) walał się z klasztoru do klasztoru (bo w żadnym go nie chcieli). I w powyższym przykładzie naginania faktów jest niewielka zdawałoby się ilość: faktycznie odszedł z diecezji, faktycznie groziły mu za to poważne konsekwencje, faktycznie dzięki wstawiennictwu papieża i cesarza Wojciech ich uniknął. Ale według obecnej interpretacji historyków głównym powodem zaistniałej sytuacji był konflikt Przemyślidów ze Sławnikowicami (do których misjonarz należał), który zresztą skończył się zamordowaniem wszystkich spośród tych ostatnich, którzy przebywali akurat w Czechach. Ot, uroki interpretacji...

PS. Przepraszam za te dygresje.Temat: Proszę o pomoc i rady
Elżbieto......... zejdż na ziemię.Piszesz:"A Ty nie martw sie tak.
Martw się czym innym - na przykład LOSEM DUSZ, KTÓRE W TEJ CHWILI UMIERAJĄ I POTRZEBNA IM JEST MODLITWA DO ZBAWIENIA - W KAŻDEJ CHWILI JAKAŚ DUSZA KONA - I ONA POTRZEBUJE MODLITWY !!
Nie ci co żyją... tylko ci, co umierają - teraz umierają.
Oni potrzebują modlitwy TWOJEJ, NASZEJ. ONI.
Ci, którzy żyją mają czas...może mają czas. Lecz tym się nie martw !
Dusze KONAJĄCE TERAZ - POTRZEBUJĄ MODLITWY. "

Wiesz...... chyba to jednak przegięcie.
Bóg kazał nam czynić ziemię poddaną.Dał nam wolna wole i rozum.
Jadwdze sugerujesz modlitwe za konających........ona jest ważna.........ale dziś Jadwiga żyje TU i TERAZ. Sieje swoimi wynaturzonymi instynktami zamieszanie,brnie w kryzys,jej małzęństwo jest na krawędzi rozpadu ,a Ty sugerujesz jej modlitwę za konających.

Elzbieto,czy jak dostaniesz zawału(Broń Cie Boże od niego) to zamiast kazać dzwonić po "R",jechac do szpitala to każesz zanieść sie do konfesjonału?????? albo każesz odprawiać modły zamiast wzywać lekarza?

Jadwisia......... idż do poradni małżeńskiej przy parafii czy diecezji ( w praskiej jest na Rondzie Wiatraczna x.Marek Kruszewski) a przy okazji wejdż do kościoła i pomódl sie za dusze umierające.

Ufffffff Wiara tez może byc dysfunkcyjna.

Pan decyduje o łaskach,ale Pan dał też psychologów,terapeutów,poradnie małżeńskie, lekarzy jako łaskę do korzystania z niej................ Pan wreszcie dał człowiekowi coś takiego co zwie sie ZDROWYM ROZSĄDKIEM.

Mój proboszcz uruchomił poradnię małżńską, poradnię dla uzależnionych,1x w miesiącu odprawia msze w intencji tych co na mityng AA. Al-anon i Alatin przychodzą.Nawet jak nie wszyscy w niej uczestniczą.
A jest przykładem rozmodlenia.Ale jak potrzeba to i za pokutę daje wizytę w poradni czy na mityngu.
A nie tylko kolejna modlitwę każe odmawiaĆ.
ZDROWY ROZSĄDEKTemat: Nowy pomnik ks. Ignacego Skorupki w Warszawie
Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika ks. Ignacego Skorupki - bohatera obrony Warszawy przed bolszewikami w 1921 r. - odbyła się 13 sierpnia na skwerze przed katedrą warszawsko-praską.

Postawienie pomnika ks. Skorupki to wypełnienie testamentu pokolenia II Rzeczypospolitej i życzenia Jana Pawła II, który w czasie wizyty w diecezji warszawsko-praskiej w czerwcu 1999 r. mówił, że na tej młodej diecezji spoczywa obowiązek upamiętnienia bohaterskiego kapłana ks. Ignacego Skorupki - powiedział gospodarz uroczystości abp Leszek Sławoj Głódź.

Mszy św. przewodniczył Prymas Polski kard. Józef Glemp.

W homilii biskup płocki Stanisław Wielgus przypomniał, że przez wiele lat niszczono pamięć o bohaterach wojny z 1920 r., a teraz wreszcie mamy to szczęście, że możemy upamiętnić ludzi, którzy walczyli nie tylko o wolność Polski, ale o chrześcijańską duszę całej Europy. Jak zauważył obecnie każdy chrześcijanin ma obowiązek walczyć o chrześcijański wymiar Polski i Europy.

Spiżowy pomnik ks. Skorupki jest darem diecezji warszawsko-praskiej z okazji 85-lecia Cudu nad Wisłą. Ponad 4-metrowy monument przedstawiający postać kapelana Garnizonu Praskiego Wojska Polskiego jest dziełem znanego rzeźbiarza Andrzja Rosnera.

Uroczystość zgromadziła kilkudziesięciu biskupów, przedstawicieli innych wyznań, władze miasta i województwa oraz licznych wiernych. Po Mszy św. odbył się okolicznościowy koncert.

Ks. Ignacy Skorupka był jednym z bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. Pełnił obowiązki kapelana 236. ochotniczego Pułku Legii Akademickiej, którym dowodził ppor. Stanisław Matarewicz. 14 sierpnia młodzi żołnierze, głównie uczniowie i studenci podjęli rozpaczliwą walkę z liczniejszymi i zaprawionymi w bojach oddziałami Armii Czerwonej pod Ossowem. W czasie jednego z ataków ks. Skorupka padł trafiony w czoło sowiecką kulą. W momencie śmierci miał 27 lat. Ciało ks. Skorupki przewieziono do Warszawy i 16 sierpnia umieszczono w kościele garnizonowym. Naczelny Wódz Józef Piłsudski nadał ks. Skorupce krzyż Virtuti Militari i mianował go pośmiertnie majorem Wojska Polskiego. Grób ks. Skorupki znajduje się na cmentarzu powązkowskim.
Temat: Ciekawy wywiad z abp Głódziem
ale z drugiej strony pomnik "Kapeli PRaskiej" jest rzeczywiście tandeciarski
z tymi kolorowymi światełkami i muzyczką za sms-a wygląda jak rodem z odpustu

a kolorystyka kurii niekoniecznie pasuje do Miast Północy zamiast rozmytych kolorków włoskich....

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wezwał wiernych do chrześcijańskiego radykalizmu. Podczas uroczystej mszy świętej w Skarżysku-Kamiennej w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbyła się uroczystość pożegnania kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który nawiedzi teraz diecezję kielecką.

Arcybiskup porównał w kazaniu ów radykalizm chrześcijański z postawą Jezusa, przepędzającego przekupniów ze świątyni. Mówiąc o skutkach peregrynacji kopii jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej metropolita warszawsko-praski podkreślił jego rolę w umacnianiu rodziny, czyli kościoła domowego. To umacnianie i radykalizm chrześcijański mają być ratunkiem przed religijnym i moralnym zagubieniem Polaków.

Jak zaznaczył arcybiskup nowe kultury wdzierają się do Polski i są lansowane przez media, które jednocześnie ośmieszają to, co święte. Obudź w nas radykalizm chrześcijański - mówił.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele diecezji radomskiej otrzymali akty zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie, natomiast biskupi kieleccy symbolicznie przejęli kopię cudownego obrazu. Ideę nawiedzenia parafii przez Cudowny Obraz zapoczątkował Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński.

źródło IAR

i znowu - radykalizm może i owszem ale trzeba umieć się z nim obchodzić bo ksenofobia i anarchia nie są dla mnie zjawiskami pozytywnymiTemat: Zmiany w programie Radia Plus Józef
Przytaczam szczegóły za Presserwisem:

Dwie warszawskie diecezje tworzą wspólną rozgłośnię na bazie Radia Warszawa
Diecezja Warszawsko-Praska (należy do niej Radio Warszawa) i Archidiecezja Warszawska (należy do niej Radio Plus Józef) postanowiły stworzyć wspólną rozgłośnię radiową na bazie Radia Warszawa. Nowa stacja miałaby mieć charakter zbliżony do dawnego profilu Radia Józef, które z kolei zostanie całkowicie włączone do sieci Plus.
Według informacji ”Presserwisu” nowa rozgłośnia, która powstanie na bazie Radia Warszawa, będzie nadawała programy o charakterze podobnym do tego, jaki miało Radio Józef, zanim weszło do sieci Plus – dużo publicystyki społecznej, katolickiej, programy poradnikowe, religijne, modlitwy, transmisje nabożeństw. Dotychczas Radio Warszawa oprócz programów religijnych nadawało m.in. magazyny lokalne.
W piątek odwołano z funkcji dyrektora Radia Warszawa ks. Macieja Chibowskiego, który kierował rozgłośnią od 1996 roku. Na razie nie jest znane nazwisko jego następcy.
Wspólna inicjatywa dwóch diecezji jest spowodowana planami, według których Radio Plus Józef ma nadawać program sieciowy z elementami lokalnymi. Od lipca, kiedy ta stacja weszła do należącej do Eurozetu sieci Plus, program z centrali nadawany jest w godz. 6-15, w pozostałym czasie emitowane są audycje lokalne.
Radio Warszawa istnieje od 1991 roku (nadawało pod różnymi nazwami, m.in. Radio Praga). Radio Plus Józef nadaje od 1994 roku (używało też nazwy Radio Święty Józef). Do sieci Plus należało w latach 1998-2002, ponownie przystąpiło do niej w lipcu br.
W Warszawie udział Radia Warszawa w czasie słuchania wynosi 0,18 proc., a Radia Plus Józef – 0,76 proc. (VI- VIII 2008, Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC). (KRZ)
Temat: z Koniec Radia Józef

Przytaczam szczegóły za Presserwisem:

Dwie warszawskie diecezje tworzą wspólną rozgłośnię na bazie Radia Warszawa
Diecezja Warszawsko-Praska (należy do niej Radio Warszawa) i Archidiecezja Warszawska (należy do niej Radio Plus Józef) postanowiły stworzyć wspólną rozgłośnię radiową na bazie Radia Warszawa. Nowa stacja miałaby mieć charakter zbliżony do dawnego profilu Radia Józef, które z kolei zostanie całkowicie włączone do sieci Plus.
Według informacji ”Presserwisu” nowa rozgłośnia, która powstanie na bazie Radia Warszawa, będzie nadawała programy o charakterze podobnym do tego, jaki miało Radio Józef, zanim weszło do sieci Plus – dużo publicystyki społecznej, katolickiej, programy poradnikowe, religijne, modlitwy, transmisje nabożeństw. Dotychczas Radio Warszawa oprócz programów religijnych nadawało m.in. magazyny lokalne.
W piątek odwołano z funkcji dyrektora Radia Warszawa ks. Macieja Chibowskiego, który kierował rozgłośnią od 1996 roku. Na razie nie jest znane nazwisko jego następcy.
Wspólna inicjatywa dwóch diecezji jest spowodowana planami, według których Radio Plus Józef ma nadawać program sieciowy z elementami lokalnymi. Od lipca, kiedy ta stacja weszła do należącej do Eurozetu sieci Plus, program z centrali nadawany jest w godz. 6-15, w pozostałym czasie emitowane są audycje lokalne.
Radio Warszawa istnieje od 1991 roku (nadawało pod różnymi nazwami, m.in. Radio Praga). Radio Plus Józef nadaje od 1994 roku (używało też nazwy Radio Święty Józef). Do sieci Plus należało w latach 1998-2002, ponownie przystąpiło do niej w lipcu br.
W Warszawie udział Radia Warszawa w czasie słuchania wynosi 0,18 proc., a Radia Plus Józef – 0,76 proc. (VI- VIII 2008, Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC). (KRZ)

Czyli, że spółka EuroZet, właściciel antykatolickiego radia plus przejmuje Radio Józef? I co w tym dziwnego? Przecież wiadomo, że siły szatana panują w świecie. I po co ten triumfalizm? I tak znany jest koniec. Poczytaj Apokalipsę.Temat: wydarzenia
15 lat temu - 21 stycznia 1991 r., Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł do godności biskupiej ks. Sławoja Leszka Głódzia. Z okazji jubileuszu ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej odprawi w niedzielę o godz. 12.30 w katedrze św. Floriana dziękczynną Mszę św.


Dostojny jubilat urodził się 13 sierpnia 1945 r. w Bobrówce (arch. białostocka). W 1964 r. rozpoczął studia w Białostockim Seminarium Duchownym, skąd w trzecim roku nauki powołano go na dwa lata do wojska. Święcenia kapłańskie otrzymał 14 czerwca 1970 r. z rąk ks. bp. Henryka Gulbinowicza, administratora apostolskiego w Białymstoku. Studia kanoniczne odbył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktoryzował się w Rzymie w zakresie prawa kanonicznego Katolickich Kościołów Wschodnich. Od marca do grudnia 1980 r. był pracownikiem nadzwyczajnym Synodu Biskupów w Rzymie. Następnie pracował w kurii i Sądzie Arcybiskupim w Białymstoku. We wrześniu 1981 r. rozpoczął pracę w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich. 21 stycznia 1991 r. - po wskrzeszeniu w Polsce ordynariatu polowego - został mianowany przez Jana Pawła II ordynariuszem Wojska Polskiego. Święcenia biskupie przyjął 23 lutego w bazylice jasnogórskiej, a dzień później odbył uroczysty ingres do katedry polowej Wojska Polskiego. Hasłem jego biskupiej posługi stały się słowa: "Milito pro Christo" (Walczę dla Chrystusa). W 2001 r. został wybrany na przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. 17 lipca 2004 r. Jan Paweł II - w uznaniu pracy i dokonań - podniósł go do godności arcybiskupa, a 26 sierpnia mianował ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej. Uroczysty ingres do katedry św. Floriana odbył się 2 października 2004 r.